Par spīti ievērojami apaļajai gadskārtai karaļnamā nenotika svinības, apliecinot prinča Filipa iemīļoto «piezemēto» dzīvesveidu. «Viņam tā ir parasta darbdiena. Nav nekādu svinību,» karalienes dzīvesbiedra preses pārstāvjus citējis Reuters. Tomēr svētdien karaliskā ģimene pulcēšoties īpašā dievkalpojumā Svētā Džordža kapelā, kam sekos neliela pieņemšana Vindzoras pilī.
Princis Filips, kurš jau 60 gadu ir līdzās karalienei Elizabetei II un kļuvis par ilggadīgāko dzīvesbiedru britu karaļnama vēsturē, iesaistījis ap 800 organizāciju darbībā. Viņš atbalstījis labdarību, vides aizsardzību un jauniešu neformālo izglītību, taču tagad domā atkāpties no aktīvās darbības. Vaicāts par nozīmīgākajiem sasniegumiem, jubilārs gadu gaitā nešķiet zaudējis sev raksturīgo izteikšanās manieri. «Man nevarētu rūpēt vēl mazāk,» viņš izvairīgi atcirtis BBC. «Kuram gan rūp tas, ko es par to domāju, man šķiet, ka tas ir smieklīgi.»
Princis Filips nekad nav izrādījis sajūsmu par medijiem, uzskatot, ka tie pievērš uzmanību vienīgi viņa runas manierei. Taču prinča valoda ir tik krāšņa, ka spilgtākie izteikumi apkopoti pat grāmatās. Viena no slavenākajām «pērlēm» radusies pirms 25 gadiem Ķīnā, apciemojot britu apmaiņas studentus. «Pekina ir drausmīga, un, ja jūs paliksiet šeit pārāk ilgi, kļūsiet šķībacaini.» Arī citi izteikumi kļuvuši par mediju apspriedes objektu. Nigērijas prezidentam viņš norādījis, ka tas tradicionālajā tautas tērpā izskatoties kā «gatavs gulētiešanai», bet Austrālijas aborigēniem apvaicājies, vai tie aizvien metot viens otram ar šķēpiem.
«Viņš vienmēr saka to, kas ienāk prātā, dažreiz neievērojot taktu,» prinča radinieces teikto citējis BBC. Taču tur slēpjoties viņa burvība: tauta apbrīnojot to, ka kāds uzdrošinoties teikt, ko patiesībā domā.