Programma būs orientēta uz 16 gadu veciem pusaudžiem. Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons sākotnēji plānoja, ka programma varētu būt obligāta visiem pusaudžiem, tomēr tagad pieņemts lēmums saglabāt brīvprātīgumu. Tam ir arī finansiāli iemesli, jo programmas izmaksas tiek lēstas uz 1400 mārciņām (1170 latu) katram pusaudzim.
Paredzams, ka nākamgad programmā iesaistīsies ap 10 000 bērnu, bet nākotnē programmu iecerēts paplašināt. Bērni varēs aptuveni divus mēnešus iesaistīties brīvprātīgo darbā, lai palīdzētu sabiedrībai. Viņiem paredzētas arī vasaras nometnes brīvā dabā, kas veicinās bērnu fizisko attīstību. Idejas autori uzskata, ka līdzdalība programmā palīdzēs bērniem apgūt dažādas iemaņas un iemācīs uzņemties atbildību, lai kļūtu par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem.
D. Kamerons spriež, ka līdz šim britu jauniešu potenciāls ir «traģiski izniekots». «Mūsdienu jaunieši ir tikpat dedzīgi un ideālisma pārņemti kā iepriekšējās paaudzes, varbūt vēl dedzīgāki. Taču pārāk daudz pusaudžu jūtas apjukuši; viņiem šķiet, ka viņu dzīvei trūkst satura un virzības. Nacionālais pilsoņu dienests palīdzēs to mainīt,» programmas atklāšanā paziņoja D. Kamerons. «Tas viņiem iemācīs, ko nozīmē būt sociāli atbildīgiem. Galvenokārt tas iedvesmos jauno paaudzi novērtēt, ko viņi var sasniegt un kā viņi var kļūt par daļu no Diženās sabiedrības.»
Daļa ekspertu gan skeptiski uztvēruši D. Kamerona idejas, jo apšauba programmas efektivitāti un finansiālo lietderību. Sabiedriskās organizācijas Acevo vadītājs Stīvens Babs raizējas, ka programmā nebūs pietiekami pārstāvēti bērni no trūcīgām ģimenēm. «Manuprāt, ir risks, ka projekts tiks piepildīts ar vidusšķiras un turīgo vecāku bērniem, kas jau tāpat biežāk iesaistās brīvprātīgo programmās,» viņš stāsta laikrakstam The Times.
Līdzīgas programmas tiek īstenotas arī citās valstīs, piemēram, ASV, kur bērniem ir iespēja vasarā aktīvi iesaistīties brīvprātīgo darbā. Vidusskolēniem tādējādi ir iespēja nopelnīt atlaidi mācību maksai augstskolā. Programmas atbalstītāji gan mudina bērnus atcerēties bijušā ASV prezidenta Džona Kenedija vārdus: «Nevaicā, ko valsts var darīt tavā labā; padomā, ko tu vari darīt valsts labā.»