A. Katada atbrīvots no stingrā režīma cietuma, kur pavadījis pēdējos sešus gadus. Viņu nācās izlaist, jo Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) bloķēja Lielbritānijas lēmumu izdot sludinātāju Jordānijai, kur viņam saistībā ar apsūdzībām terorismā aizmuguriski piespriests mūža ieslodzījums. ECT lēmumu pamato ar to, ka dzimtenē imams var tikt spīdzināts. Lielbritānija ar Jordāniju pirms tam jau parakstījušas vienošanos, kas paredz nodrošināt taisnu tiesu.
A. Katada atbrīvots, taču pakļauts vieniem no stingrākajiem valstī jebkad piemērotajiem nosacījumiem. Viņš mājas drīkst atstāt divreiz diennaktī, turklāt katrs no prombūtnes brīžiem nedrīkst pārsniegt vienu stundu. Pie kājas sludinātājam piestiprināta elektroniskās uzraudzīšanas ierīce. Viņam liegts apmeklēt mošejas, vadīt lūgsnas, publicēties vai kontaktēties ar speciālā sarakstā uzskaitītām personām, to skaitā Al Qaeda līderi Aimanu ez Zavāhirī. Tāpat A. Katadam liegts izmantot internetu, datoru vai telefonu.
«Mēs darīsim it visu, lai aizsargātu tautu,» valdības pārstāvju teikto citēja raidsabiedrība BBC. «Mēs esam apņēmušies viņu izvest no valsts. Mēs gribam, lai viņu deportē.» Taču Lielbritānijai nav daudz laika: ja trīs mēnešos neizdosies vīrieti deportēt, nāksies atcelt arī iepriekš uzskaitītos ierobežojumus. Lielbritānijas varas pārstāvji otrdien ieradās Jordānijā, lai pārrunātu situāciju un spriestu par iespējamajiem risinājumiem.
A. Katada Lielbritānijā ieradās 1993. gadā. Vīrietis aizturēts 2002. gadā pēc tolaik spēkā esošā pretterorisma likuma, kas ļāva aizdomās turamos ievietot cietumā bez apsūdzībām. Pēc likuma atcelšanas 2005. gadā A. Katada atbrīvots, taču pēc dažiem mēnešiem atkal arestēts, lai izdotu viņu Jordānijai. Dzimtenē vīrietis apsūdzēts vairāku sprādzienu organizēšanā, turklāt ANO A. Katadu iekļāvis ar 2001. gada 11. septembra terora aktu rīkošanu saistīto personu sarakstā.