Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Bronzas cīņai svarīgajā mačā Daugava uzveic Jelgavu

Sešas kārtas pirms Latvijas futbola virslīgas čempionāta beigām trīs komandas, kas cīnās par bronzas godalgām un pēdējo ceļazīmi uz eirokausiem, šķir četri punkti. Sestdien Daugavpilī vietējā Daugava ar 1:0 pārspēja līdzšinējo trešās vietas īpašnieci Jelgavu un ar jaunu sparu saasināja intrigu par trešo vietu. Ja šajā svarīgajā mačā uzvarētu zemgalieši, viņi nostiprinātos trešajā vietā, tuvākos sekotājus apsteidzot par visai drošiem pieciem punktiem.

Vitālija Astafejva vadītā komanda svarīgajā mačā bija neapskaužamā situācijā. Latvijas izlases spēlē Kazahstānā savainojumu guva komandas līderis Artis Lazdiņš, bet vēl divi rotācijas spēlētāji - Dmitrijs Medeckis un Maksims Daņilovs - mačā nevarēja piedalīties diskvalifikācijas dēļ. Tāpēc uz Jelgavas rezervistu soliņa šajā mačā bija tikai četri vīri: vārtsargs un trīs virslīgas līmenim pilnībā atbilstoši laukuma spēlētāji, kuri visi arī devās laukumā uz maiņu.

Taču Jelgavai acīmredzami pietrūka spēku. Pirmajā puslaikā daugavpiliešu līderis Jevgeņijs Kosmačovs eleganti pārmeta bumbu pāri spēlētāju mūrim, un teju 280 minūtes bez ielaistiem vārtiem spēlējušais Jelgavas vārtsargs Kaspars Ikstens pat nepakustējās - 1:0. Jelgava darīja visu, kas bija tās spēkos, lai atspēlētos, un izveidoja vairākas izcilas vārtu gūšanas iespējas, taču pēdējā akorda pietrūka - Vladislavs Kozlovs, apspēlējis vairākus aizsargus, sita bumbu pāri vārtsargam Jevgeņijam Ņerugalam un arī pāri vārtiem, Andrejs Kiriļins ar galvu sita bumbu pa vārtu pārliktni... Daugavas vārti bija kā noburti. Neizmantojuši vairākas iespējas otrā puslaik sākumā, mača pēdējās 15 minūtēs jelgavniekiem vairs nebija spēku pēdējai ofensīvai. Tieši otrādi, Daugava bija tuvāk pārsvara dubultošanai, nekā jelgavnieki - neizšķirta panākšanai.

Pēc iepriekšējā kārtā gūtās izbraukuma uzvaras pār Skonto (2:1), šķiet, pie jauniem spārniem tikusi Liepāja. Gandrīz visu vasaru nesaprotami pieticīgus rezultātus demonstrējušais virslīgas debitants sestdien ar 5:0 sagrāva «cieto riekstu» Daugavpili, sākot atgādināt to komandu, kas pavasarī spēlēja pārsteidzoši labi. Vēl nesen liepājnieki šķita esam tālu no cīņas par trešo vietu, bet nu viņi atkal ir uzskatāmi par nopietnu eirokausu ceļazīmes tīkotāju.

Nākamsvētdien liepājnieki mājās uzņems vicelīderi Ventspils. Vieniem tā būs izcila iespēja uzlabot izredzes uz bronzu, otriem - uz zeltu, bet neizšķirts tā īsti neapmierinās ne vienus, ne otrus.

Bez nosaukuma

Daugava Rīga - Jūrmala 3:1 (Savens (11 m) 28., Ziļs 56., Regža 79. - Silva 73.),
Daugava - Jelgava 1:0 (Kosmačovs 42.),
Liepāja - Daugavpils 5:0 (J. Ikaunieks 30., 55., 71., Gucs 50., Šadčins 59.),
Ventspils - Metta/LU 2:1 (Muječi 31., 73. - Putāns 4.),
Spartaks - Skonto 1:0 (Mena 19.)