Bruņurupučiem patīk daudzveidīgi ēdieni. Kaķu sausā un konservu barība nevar bruņurupucītim nodarīt nekādu skādi, tikai iegaumē - konservi jādod, attīrīti no želejas un taukiem. Tie jānoskalo, un dzīvnieciņam jādod tikai pats liesumiņš. Daudzi bruņurupuči labprāt mielojas arī ar sauso suņu barību, taču es to neatbalstu. Kaut bruņurupuči ir veģetārieši, vislielākais kārums viņiem ir vistas gaļa. Ziemā varat dot savam bruņurupucim tumsā diedzētas pupiņas, prosas, kviešu un miežu graudus un saulespuķu sēklas. Taču tikpat svarīgs kā ēdināšana rāpulim ir ultravioletais apgaismojums. Ziemas laikā to var nodrošināt ar terārija lampu, bet vasarā bruņurupucītis jāved saulē.
Pēc Jaunā gada mūsu sunim, parastam sētas krancītim, sākās caureja, kuru nevaram apturēt. Paši esam vainīgi, suņuks ēda un našķojās ar visu ko. Ko tagad darīt?
Protams, vislabāk būtu parādīt suni veterinārārstam, bet pašlaik mūsu ieputinātajos laukos to nav viegli izdarīt. Vienkāršākais, ko var darīt mājas apstākļos, ir diennakti nedot viņam nekādu barību, atstājot pieejamu tikai ūdeni dzeršanai. Var iedot dzīvniekam aktivēto ogli vai Smecta. Šie līdzekļi nopērkami parastajā aptiekā, un tiem nav nepieciešama recepte. Par ogli rēķins ir vienkāršs - uz 3 kg dzīvnieka svara jādod trīs tabletes (iepriekš rūpīgi sasmalcinot) ogles vienā reizē. Iesaku mājās turēt arī pulveri Fermactiv. Līdzeklis derēs, ja izjaukta dabiskā zarnu mikroflora, kā jūsu gadījumā. Pulveri var lietot arī stresa situācijās un mainot pierasto barību. Parasti iesaka 1-2 tējkarotes (bez kaudzes) līdz ēdamkarotei dienā. Ja caureja sunim nepāriet pēc trim dienām un tai pievienojas arī vemšana, nekavējoties vediet dzīvnieku pie veterinārārsta.