Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Bumba atkal pašu rokās

Atguvušies pēc neveik-smīgā sākuma, VEF Rīga basketbolisti trešdien Arēnā Rīga ar 100:82 pārspēja Saratovas Avtodor un saglabāja izredzes iekļūt VTB Vienotās līgas ceturtdaļfinālā. Lai to izdarītu, jāuzvar arī atlikušajās divās pamatturnīra spēlēs pret Astana un Zenit.

Nepilnu stundu pirms spēles sākuma Rīgā kļuva zināms, ka Kazaņā vietējais Uniks ar 90:68 apspēlējis vefiņa konkurentu Tallinas Kalev/Cramo. Igauņiem tā bija pēdējā spēle pamatturnīrā, un tas nozīmē, ka cīņā par ceļazīmi uz astotdaļfinālu viss jau atkal kļuva atkarīgs tikai no rīdziniekiem pašiem - uzvaras abās atlikušajās spēlēs pagarinās Vienotās līgas sezonu par vēl vismaz trīs spēlēm.

Lai kā liegtos VEF Rīga spēlētāji un treneri, galvojot par koncentrēšanos tikai savai spēlei pret Avtodor, diezin vai viņiem šī informācija paslīdēja garām nepamanīta. Grūti teikt, vai tieši šī apziņa ietekmēja VEF Rīga basketbolistu neveiksmīgo sniegumu spēles sākumā, taču pirmajās sešās minūtēs mājinieki šķita kā apmaldījušies laukumā. Šajā laika sprīdī rīdzinieki pieļāva astoņas kļūdas. Jāpiebilst, ka Avtodor basketbolisti, kuriem vēl ir aktuāla cīņa par sesto pozīciju kopvērtējumā, kļūdas ļoti naski pārvērta punktos. Zem groza uzbrukumā dominēja ukraiņu milzis (215 cm, 135 kg) Kirils Fesenko, no tālienes pa reizei trāpīja Džeremijs Čepels un Treviss Pītersons, bet Aleksejs Vzdihaļkins iemeta pat divus trīspunktniekus. Jāatzīst, ka viesu iegūtais 12 punktu pārsvars (8:20) pat bija mazāks, nekā Avtodor būtu pelnījis. «Viņi sāka ļoti agresīvi. It kā to zinājām, taču tomēr nebijām gatavi. Tad, kad arī paši sākām spēlēt ātrāk, arī sākām lauzt to spēli. Likām pretī viņu pašu ieročus, un viņi nogura,» sarunā ar Dienu norādīja Mareks Mejeris, kuram laiku pa laikam nācās spēlēt arī pret Fesenko. «Grūti. Viņš ir garš, masīvs, citu tādu šajā līgā nav. Aizsardzībā bija grūti, taču uzvarējām cīņu par bumbām, jo mums par tām aktīvi cīnās arī «mazie» spēlētāji,» teica VEF Rīga uzbrucējs.

Zīmīgi, ka līdzīga situācija bija arī rudenī notikušajā pirmā riņķa spēlē Saratovā, kur pretinieki sāka pat ar plus 18, taču galu galā itin pārliecinošu uzvaru guva rīdzinieki. Arī šoreiz, krasi samazinot pieļauto kļūdu skaitu, šo to iemetot no tālās distances un izpildot savus uzdevumus cīņā zem groza, jau pirmajā puslaikā izdevās lauzt cīņas gaitu un pārtraukumā doties ar sešu punktu pārsvaru. Otrajam puslaikam toni uzdeva Ronalda Zaķa un Mareka Mejera sekmes groza apakšā, un vefiešu pārsvars sasniedza jau 17 punktus (61:44). Mājinieku vēlme pārāk vienkārši pabeigt cīņu gan ļāva viesiem sadeldēt starpību, taču tuvāk par astoņiem punktiem viņi tā arī netika (100:82).