Rīgā +16 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Bumerangs atgriezās

Dubults neplīst. Visas SMScredit.lv Latvijas futbola virslīgas 23. kārtas spēles beidzās ar rezultātu 2:0 viesu labā. Piektdien pastarīšu duelī Daugavpils Rīgā pārspēja Metta/Latvijas Universitāte, kas faktiski jau var gatavoties pārspēlēm par vietas saglabāšanu augstākajā līgā, savukārt medaļu pretendentu mačā Skonto izbraukumā ar 2:0 uzveica FK Jelgava un atgriezās otrajā vietā.

Pēc neveiksmīgi aizvadītās iepriekšējās spēles pret FK Liepāja (zaudējums ar 1:2) Skonto dažādu iemeslu dēļ Jelgavā sākumsastāvā bija piecas (!) izmaiņas. Ofosu Apija un Artūrs Karašausks nespēlēja pret Liepāju nopelnīto noraidījumu dēļ, kapteinis Igors Kozlovs - sakrāto brīdinājumu dēļ. Pēc triju spēļu pārtraukuma pēdējā posteņa sargāšana no Germana Māliņa rokām nonāca pie Andreja Pavlova. Lai gan rīdzinieku galvenais treneris Tamazs Pertija dievojās, ka nekādu pretenziju pret Māliņa snieguma viņam nav, nevar aizmirst gruzīna teikto pēc mača ar Liepāju, ka Kurzemes kluba pārstāvji divreiz uzsita pa vārtiem un divreiz raidīja bumbu tīklā. Tajās epizodēs gan Germanu vainot grūti, tomēr jāatzīst, ka viņš neglāba komandu... Rezervē bija pieredzējušais skotu aizsargs Gerijs Kenets.

Tiesa, maču neveiksmīgi aizvadīja Skonto centra aizsargs Renārs Rode. Kad viņš 34. minūtē savā soda laukumā nogāza Vjačeslavu Suškinu, Pertijas pacietības mērs bija pilns, un viesu treneris nevilcinājās ar Rodes nomainīšanu, viņa vietā sūtot laukumā savainojuma dēļ nedēļu netrenējušos Kenetu. Savukārt Pavlovs kārtējo reizi apliecināja savu pendeļu speciālista slavu - vārtsargs atsita Borisa Bogdaškina raidīto sitienu.

Tā, šķiet, bija spēles izšķirošā epizode, pēc kuras maču labi un apņēmīgi iesākusī Jelgava morāli sabruka. Dažas minūtes vēlāk Valērijs Redjko pēc mājiniekiem neveiksmīga rikošeta raidīja bumbu savos vārtos, bet otrajā puslaikā viesu uzbrucējs Andrejs Kovaļovs dubultoja rīdzinieku pārsvaru ar realizētu 11 metru soda sitienu.

Pēc spēles Jelgavas treneris Vitālijs Astafjevs neslēpa vilšanos par iznākumu, taču norādīja, ka ar tik sliktu vārtu gūšanas iespēju realizāciju zaudējums laikam tomēr bijis likumsakarīgs.

Šajā mačā faktiski izšķīrās arī zelta liktenis. Proti, ja uzvarētu jelgavnieki, viņi no līderiem liepājniekiem atpaliktu sešus punktus, bet Skonto uzvara nozīmē, ka FK Liepāja pārsvars pār tuvāko sekotāju ir septiņi punkti. Kad līdz čempionāta beigām atlikušas vien četras kārtas, tas ir ļoti daudz. Liepājniekiem atlikušajos mačos pret Jelgavu, Metta/LU, Ventspili un Daugavpili jāizcīna tikai divas uzvaras, lai kļūtu par čempioniem. Toties cīņa par sudraba un bronzas medaļām pēc jelgavnieku klupiena ir saasinājusies, paverot iespēju arī FK Ventspils.

Nākamajā kārtā (2. un 3. oktobrī) centrālajā mačā FK Liepāja uzņems FK Jelgava, Skonto spēlēs pret Metta/LU, bet FK Ventspils cīnīsies pret Jūrmalas Spartaks.