Māris ir spēlējis basketbolu, skrien veselīga dzīvesveida dēļ: «Tagad pienācis vecums, kad jāsāk par veselību rūpēties.» Izcīnītā vieta Mārim nav svarīga, viņš koncentrējas uz personisko rezultātu. Labākais rezultāts - trīs stundas 49 minūtes.
Pats sāka ar pusmaratonu, izmantoja treniņu grafiku, kas ieteikts Nordea Rīgas maratona mājaslapā, jo tajā norādīta kilometrāža, ne temps. Pēc tam gatavojies pēc paziņām gatavota treniņplāna, kuru izveidojis Igors Kozakēvičs, soļotājs, skrējējs, olimpietis: «Ja grib uzlabot rezultātu, jādomā, kā trenēties!»
Visgrūtāk ir piespiest sevi iziet ārā novembrī, kad līst, ir pļura, kad tumšs, dubļains, nav sniega. Pēc darbadienas Māris pārbrauc mājās uz Ikšķili, skrien vakaros: «Par laimi, Ikšķilē ir apgaismots veloceliņš - vecā Daugavpils šoseja, kuru pa ziemu tīra, var skriet ar ērtībām. Sestdienās, svētdienās noskrien ap 30 km, darbdienās - 10-15 km.»
Maratonu skrien, pārvarot grūtības, bet skaistās beigas ir sviedru vērtas, ja rezultāts ir labāks nekā iepriekš, ja ir labi padarīta darba sajūta: «Esmu pats sev atskaites punkts.» Māris cer, ka izdosies piedalīties Bostonas maratonā, kur var kvalificēties, ja skrējējs piedalījies sertificētā maratonā ar laiku 3 h 25 min.
Māris zina sadalītā uztura principus: neēd ogļhidrātus ar olbaltumu - zivis ēd ar salātiem. Vīrieši parasti saka: «Man bez gaļas nav spēka.» Māris iesaka paēst pusdienās, ne vēlu vakarā: «Gaļa skābina organismu, īpaši skrējējiem skābes saskābināts organisms rada nogurumu un neļauj attīstīt spējas.»
Vispārsteidzošākais, ka Māra tēvs Imants Krupenkovs, kuram šogad paliek 81 gads, arī piedalās! Kopā ar mazdēlu pievārēs 10 km distanci. Mājas kārtībā ir rīkojuši sacensības ar vedeklu Ingu - abi skrējuši 5 km «uz sacensībām». Uzvarējusi draudzība!
Maratonā Krupenkovu ģimene piedalās dažādās distancēs.