Pirms dažām dienām mediju uzmanības lokā nonāca DK Daugava piedāvājums iegādāties pusi uzņēmuma akciju un izplatīt produkciju Krievijas tirgū, kā dāvana potenciālajam pircējam tika piesolīta šautuve ar atpūtas bāzi un 10 ha zemes. J. Liepnieks saka, ka par šautuvi nekādu plānu neesot, turklāt sarunas par DK Daugava iespējamu iegādi risinājušās jau ilgāku laiku. «Tā kā AB Holdings nodarbojas ar zivju un gaļas pārstrādi, esam nosprauduši arī tālāko attīstības virzienu, kas ir piena pārstrāde, un DK Daugava ir pirmais uzņēmums, ar ko pārrunas ir noslēgušās, tas ir labs un interesants darījums,» teic J. Liepnieks. Vēlmi iegādāties kādu maizes ražotāju J. Liepnieks neapstiprina, taču norāda, ka maize esot jau DK Daugava piedāvājumā.
DK Daugava īpašnieks Aigars Vaivars atzīst, ka galvenais iemesls, kāpēc nolemts pārdot pusi uzņēmuma akciju, bijis šaurais Latvijas tirgus. «Nevarējām vairs uzaudzēt muskuļus, jo Latvijas tirgus ir ļoti niecīgs, līdz ar to izaugsmes iespējas arī bija niecīgas. Jau daudzus gadus atpakaļ bijām ieguvuši sertifikātu strādāšanai Krievijā un NVS valstīs, taču nebija veiksmīgi sadarbības piedāvājumi,» stāsta A. Vaivars. Kā galveno AB Holdinga trumpi viņš sauc veiksmīgi izstrādāto eksporta tīklu un tirgus iespējas un norāda, ka ar noslēgto darījumu esot ļoti apmierināts. Uz jautājumu, vai Daugavas veikalos varētu parādīties arī AB Holdingam piederošo Rēzeknes gaļas kombināta un Daugavpils Gaļas kombināta produkcija, kā arī citu holdingā ietilpstošo uzņēmumu saražotais, A. Vaivars atbildi nesniedz, taču norāda, ka jau tuvākajā laikā tiks ziņots par DK Daugava turpmāko attīstību. Abu uzņēmumu izplatītajā informācijā norādīts, ka «arī turpmāk tiks saglabāta līdzšinējā uzņēmuma darbības taktika, jo Daugavas produktu garša un unikālais sastāvs ir zīmola veiksmes pamats». Vēl pērn DK Daugava publiski cīkstējās ar Swedbank, nevēloties pēc pieprasījuma atmaksāt parādu 1,2 miljonu latu apmērā, kā rezultātā banka izmantoja tiesības uzlikt vairākus apgrūtinājumus DK Daugava aktīviem, taču gada beigās uzņēmums un banka panāca oficiālu mierizlīgumu.
Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons norāda - Daugava ir viens no mazākajiem spēlētājiem Latvijas piena tirgū, kas darbojas premium sektorā un nav masu produkcija. Viņš arī piebilst - atšķirībā no citām reizēm, kad par piena pārstrādes uzņēmumiem kļūst ārzemju kompānijas, kas nereti pat reģistrētas ofšoros, esošais darījums ir salīdzinoši apmierinošs, jo vismaz ir zināms patiesais labuma guvējs. «Jau tagad liela daļa uzņēmumu ir pārdoti un arī tiks pārdoti,» ar zināmu pesimismu apgalvo I. Jansons, piebilstot, ka vietējiem droši vien pietrūkstot zināšanu. Jau iepriekš medijos izskanējis, ka divi no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem - Valmieras piens un Rīgas Piena kombināts - nonākuši Krievijas miljardiera Andreja Beshmeļņicka paspārnē, Tukuma pienu pārvalda igauņi un daži Latvijas akcionāri, Rīgas piensaimniekā saimnieko ofšoru kompānija.