Jeļena Rubļevska pēc paukošanas izvirzījās kopvērtējuma vadībā, bet pēc peldēšanas noslīdēja uz pirmā desmitnieka beigām. Pozīcijas uzlabot neizdevās arī jāšanā, tāpēc izšķirošajā kombinācijas disciplīnā nācās startēt vairāk nekā 20 sekunžu aiz līderēm. Diemžēl iespēju pakāpties augstāk liedza neveiksmīgā otrā šaušana, kurā tika pieļautas sešas kļūdas. Skrienot gan izdevās zaudēto atgūt, taču ne pacīnīties par augstākām vietām. «Pozitīvs rezultāts. Ar tādu peldēšanu daudz vairāk nekā uz vietu sešniekā grūti cerēt. Bija pa kļūdiņai arī katrā no pārējām disciplīnām,» modernās pieccīņas treneris Mihails Jefremenko norādīja, ka gan paukošanā, gan jāšanā bija iespēja sasniegt vēl labāku rezultātu. «Jāšanā pirmspēdējā šķērslī neizdevās trāpīt tempā, tāpēc tika nogāzts gan tas, gan nākamais,» treneris norādīja uz likumsakarību.
Uzvaru, sasniedzot jaunu olimpisko rekordu, izcīnīja lietuviete Laura Asadauskaite, kura savai dzimtenei nodrošināja jau otro zelta godalgu šajās spēlēs.
Līdzīgi sāka arī Deniss Čerkovskis, kurš sasniedza ceturto labāko rezultātu paukošanā, bet peldēšanā noslīdēja zemāk. Diemžēl jau atkal Denisam nepaveicās ar zirgu, kuru jāšanas sacensībās neizdevās savaldīt, tāpēc tika savākti tik daudz soda punktu, ka par augstu vietu nācās aizmirst. Galu galā Čerkovskis finišēja 19. pozīcijā.
Par nākotni abi pieredzējušie sportisti vēl konkrētu lēmumu nav pieņēmuši. Pirms došanās uz spēlēm Rubļevska atklāja, ka nākamgad neplāno startēt, jo cer laist pasaulē vēl vienu bērnu, bet turpmākā sportistes karjera var būt atkarīga no tā, vai pavasarī tiks apstiprināta jauktās stafetes iekļaušana olimpisko spēļu programmā. Čerkovskis ir gatavs turpināt trenēties, ja vien tam pietiks finansiālo resursu. Pēdējā junioru čempionātā sevi pieteica trešo vietu ieguvušais Pāvels Švecovs un piektās vietas ieguvēja Olga Šišlova, taču viņiem nepieciešami pieredzējuši treniņpartneri, lai sasniegtu augstvērtīgus rezultātus.