Rīgā +18 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Cīņa finālā vēl nav galā

Izsējuši vairāk nekā divdesmit punktu pārsvaru, BK Ventspils basketbolisti tomēr nosargāja uzvaru pār VEF Rīga (97:90) un pagarināja Latvijas Basketbola līgas finālsēriju par vēl vismaz vienu spēli. Sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-1 vadībā ir vefieši. Piektā spēle svētdien pulksten 17 notiks Arēnā Rīga.

Ventspils basketbolisti jau no paša spēles sākuma pārņēma iniciatīvas grožus, un tikai Gata Jahoviča un Kaspara Bērziņa sniegums ļāva viesiem līdz pirmās ceturtdaļas beigām turēties līdzi. Tiesa, jau jau otrajā periodā laukuma saimnieki pirmo reizi ieguva desmit punktu pārsvaru, un cīņas turpinājumā to pieaudzēja līdz pat 24 punktiem. Ventspilnieki šosezon jau pieradinājuši pie tā, ka arī tik liels pārsvars vēl nebūt nav izšķirošs. Tā bija arī ceturtdien, kad pajuka mājinieku disciplīna, ne tik labi sekmējās cīņa zem groza, un vienu bumbu pēc otras ventspilnieku grozā bēra Kristaps Janičenoks.

Pēdējā ceturtdaļā rīdziniekiem vispirms izdevās pietuvoties līdz mīnus 11, taču Kaspara Bērziņa divas uzbrukuma piezīmes pēc kārtas atmeta nedaudz atpakaļ. Arī ar to viss vēl nebeidzās, jo vēl pāris minūtes pirms pamatlaika beigām VEF panāca piecu punktu deficītu (93:86), tomēr pēdējās sekundēs BK Ventspils nosargāja trauslo pārsvaru un izcīnīja sev tik svarīgo pirmo uzvaru sērijā - 97:90.

Kurzemes komandas sastāvā jau otrajā spēlē pēc kārtas par sevi un savu atlētismu lika runāt Mamadi Diane, kurš lauvas tiesu no sava 21 punkta guva izšķirošajos brīžos, bet līdera dotības atkal apliecināja Džamars Jangs (26 punkti), turklāt abi savu darbu labi padarīja ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, pārķerot bumbas un cīnoties zem groza. Tieši uzlabojumi cīņā zem groza ļāvuši ventspilniekiem pēdējās divās spēlēs daudz veiksmīgāk spēkoties ar VEF Rīga. Tāpat teicama bija spēles disciplīna - pirmajā puslaikā, kad tika ielikts pamats uzvarai, Gundara Vētras padotie pieļāva tikai četras kļūdas. Otrajā gan statistika ievērojami tika pabojāta.

Pretēja aina bija vērojama VEF nometnē, kur spēlētāji bieži vien ar bumbu izrīkojās pavirši un to zaudēja. Tāpat uzkrītoši bieža bija izšķiršanās par sarežģītiem tālmetieniem (precizitāte 9/32) nevis mērķtiecīgu spiedienu uz groza apakšu, kas šosezon ne reizi vien nodrošinājis panākumus.

Tikai atslābums, vai tomēr jau pagurums? VEF Rīga galvenajam trenerim Ramūnam Butautam jātiek skaidrībā ar pēdējo spēļu nepārliecinošā snieguma iemesliem. Skaidrs, ka lietuviešu speciālists nebūtu sajūsmā, ja klupiena pamatā būtu pašpārliecinātība pēc pārliecinošā sērijas sākuma, taču otrais variants viņu satrauktu vairāk. Piezemēt spēlētājus un likt tiem saņemties tomēr vienkāršāk nekā pāris dienu laikā atjaunot izsīkušās spēka rezerves.

Sērijā līdz četrām uzvarām gana pārliecinošs pārsvars (3-1) joprojām ir VEF Rīga basketbolistiem. Vai BK Ventspils izcīnītā pirmā uzvara kalpos par pavērsienu sērijā? To, visticamāk, parādīs tikai nākamā spēle, kas svētdien pulksten 17 notiks Arēnā Rīga. To tiešraidē demonstrēs LTV 7. kanāls.