Nenoliedzot datora sniegtās plašās iespējas, viņa iesaka aizdomāties par vajadzību hierarhiju, kas veido piramīdu, lai izaugtu normāli cilvēki. Pēc amerikāņu psihologa Abrahama Maslova teorijas, ko viņš publiskoja jau 1943. gadā, pamatā ir fizioloģiskās vajadzības - ēdiens, māja, drēbes, mašīnas. Seko vajadzība pēc drošības. Nākamajā līmenī ir sociālās vajadzības - pēc draudzības, mīlestības un cieņas. Seko nepieciešamība pēc sociālās atzinības - pašapziņa sabiedrībā, panākumi darbā un privātajā dzīvē. Tāpat pastāv arī vajadzība pēc pašapliecināšanās un pašattīstības.
Piramīda laika gaitā ir papildināta ar vēl trim līmeņiem: zināšanu vajadzības, estētiskās vajadzības un transcendence (vajadzība pēc kultūras, identitāte, brīvs gars, vajadzība pēc cilvēciskas un nacionālas pašcieņas).
Ko dara datoratkarīgie, lai attaisnotu savu apsēstību? Interneta entuziasti nākuši klajā ar savu versiju, kas atspoguļo viņu dzīvi. Viņu piramīdas modelis ir citāds. Pirmkārt, jaukas fotogrāfijas. Vispirms interneta lietotājam nepieciešams tīmeklī izvietot jaukas fotogrāfijas ar kaķiem. Šobrīd modē selfiņi jeb pašiņi, kad pašportretos tiek fiksēta atrašanās vieta, notikumi. Otrkārt, sociālie mediji - vajadzība vienmēr būt vienotam ar draugiem, paziņām un pat nepazīstamiem cilvēkiem. Treškārt, pornogrāfiskas ievirzes saturs. Tā ir vajadzība būt mīlētam, kā arī vēlme mīlēt pašam sevi. Ceturtkārt, citu neveiksmes. Ar šo vajadzību, aplūkojot draugu vai paziņu trūkumus, interneta lietotājs uzlabo pats savu pašsajūtu. Piektkārt, vēlme «izglītoties» - tieksme pēc informācijas, kas bieži sastāv no tenkām. Kad visas minētās vēlmes realizētas, cilvēks beidzot var ķerties pie darba.
Bet kāda ir tava darbadiena pie datora?