gadā Latvijā noorganizēja vairāk nekā 20 koncertu, izstāžu un citu poļu mūzikas ģēnijam veltītu notikumu. Goda zīmi Par nopelniem poļu kultūras labā saņēma arī viens no šo koncertu varoņiem pianists Vestards Šimkus, kurš līdztekus diviem lielas formas Šopēna skaņdarbu solovakariem Lielajā ģildē Rīgā komponista jubilejas gadā sniedza vēl vismaz 20 Šopēna mūzikas koncertus ārpus Latvijas.
«Nav daudz komponistu, kuru vārdi ir kā atslēga uz cilvēku sirdi, un Šopēns ir viens no viņiem. Chopin forever - Šopēns uz mūžu - ir sauklis visam, ko daru,» teica Inna Davidova, priecādamās, ka jubilejas pasākumos izdevies aptvert visus Šopēna žanrus, arī viņa mūzikas tvērumu baletā un džezā.
«Šopēna mūzika jebkuram pianistam ir viena no visaugstākajām latiņām, ko ne katrs spēj sasniegt, tāpēc apbalvojums man ir ļoti nozīmīgs. Mani Polijā dzīvojošie radi ļoti priecājas un arī tā poliskā daļa, kas mīt manī,» priekā par saņemto Polijas pagodinājumu dalījās Vestards Šimkus.
Polijas kultūras un nacionālā mantojuma ministra Bogdana Zdrojevska parakstītie diplomi un pateicības vēstules tika pasniegtas Šopēna mūzikas propagandistiem Latvijā - Lilitai Zatlerei, kura bija Šopēna gada patronese Latvijā, operdziedātājai Elīnai Mitinai, Latvijas Radio 3 programmai Klasika, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoram Artim Sīmanim, kā arī Limbažu, Daugavpils un Baldones mūzikas skolu direktoriem Viktoram Ņikandrovam, Aivaram Brokam, Jolantai Visockai, Rīgas Horeogrāfijas skolas direktora p. i. Inesei Apinei, žurnālistiem Natālijai Ļebedevai (Vesti segodņa), Marijai Nasardinovai (B & B) un Andrejam Šavrejam (Telegraf). Vestarda Šimkus un citu mūziķu izpildījumā skanēja F. Šopēna skaņdarbi.