Atbildīgā komisija tika mainīta pēc Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas Ilmas Čepānes (Vienotība) lūguma, bet Zaļo un Zemnieku savienība, kuras pārstāvis vada Valsts pārvaldes un pašvaldību komisiju, tam neiebilda. I. Čepāne sēdē uzsvēra, ka deputātu, tiesnešu un prokuroru iekļaušana vienotajā atalgojuma sistēmā ļaus līdzsvarot atlīdzības noteikšanas nosacījumus, līdz ar to, «prokuroru un tiesnešu algas sasaistot ar vispārējām algu tendencēm», tās palielināsies vidēji par 43%. Tiesnešu un prokuroru atalgojumam nākamajā gadā paredzēti 7 miljoni latu. Komisijas priekšsēde piebilda, ka tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem būs piemaksas par kvalifikāciju.
Tiesnešiem bez kvalifikācijas klases mēnešalgu plānots noteikt, pielīdzinot to valsts tiešās pārvaldes iestāžu juridiskās struktūrvienības vadītāja maksimālajai mēnešalgai, kas ir 1157 lati. Savukārt pārējo tiesnešu un arī prokuroru mēnešalga tiktu pielīdzināta šai summai, piemērojot koeficientus. Aģentūra LETA ziņo, ka augstākā līmeņa tiesnešiem un tiesnešiem ar lielāku darba pieredzi mēnešalgas varēs pārsniegt arī 2000 latu mēnesī, tādējādi tikšot nodrošināts, ka «tiesneša amats ir vislabāk atalgotā juridiskā profesija sabiedriskajā sektorā, kā arī tikšot veicināta karjeras izaugsme».
Deputātu iekļaušana vienotajā atalgojumu sistēmā nozīmē viņu algu sasaistīšanu ar vidējo tautsaimniecībā strādājošo algu, piemērojot koeficientu sistēmu. Deputātu alga palielināsies no 986 latiem uz 1413 latiem pirms nodokļu nomaksas, bet samazināsies tautas kalpiem paredzēto kompensāciju apjoms, kā arī būs mazāka samaksa par darbu komisijās.
Ja Saeima atbalstīs šīs izmaiņas, būs jāveic grozījumi arī Saeimas Kārtības rullī, kur tagad noteiktas deputātu algas.