Strādājuši vēl labāk
«Esmu ļoti priecīgs, ka orķestra mūziķi ir akceptējuši manas un LNSO direktores idejas un strādājuši vēl labāk, neraugoties uz to, ka algas ir samazinājušās. Lielākais sasniegums šajā sezonā ir tas, ka mūziķi ir aizmirsuši par krīzi un cenšas padarīt koncertus arvien labākus,» uzskata K. M. Šišons. Viņa diriģētajos sezonas noslēgumkoncertos Lielajā ģildē 18. un 19. maijā skanēs Johannesa Brāmsa 2. simfonija, pirmatskaņojumu piedzīvos Andra Dzenīša jaundarbs Prelūdija. Gaisma un L. van Bēthovena Trešais klavierkoncerts, kura solists būs pianists Vestards Šimkus. Šo programmu orķestris un pianists pēc tam nospēlēs arī divos vieskoncertos Igaunijā - Pērnavā (20.V) un Tallinā (21.V), kur tos diriģēs K. M. Šišona asistents Nobuaki Nakata (Japāna).
«Šosezon, spēlējot daudzviet pasaulē ar dažādiem orķestriem un diriģentiem, es ne reizi vien esmu skumis pēc Šišona, jo mūsu saikne uz skatuves ir patiesi unikāla. Atrast šādu kontaktu ir gandrīz neiespējami, un, ja tas kaut reizi mūžā notiek, tas ir fantastiski,» V. Šimkus uzsver, ka interpretācijā tas ir pats būtiskākais, sevišķi Bēthovena mūzikā, kur katrai detaļai ir milzīga nozīme. «Svarīgi, ka solists, diriģents un orķestris saskaņā veido vienotu interpretāciju. Mūsu sastapšanās ir labākais, kas ar mani pēdējos gados ir noticis.» Mākslinieki kopā muzicēs arī 2011./2012. gada sezonā, 21. oktobrī atskaņojot Bēthovena 4. klavierkoncertu.
Saskaņā ar trīs gadu sadarbības līgumu nākamā sezona K. M. Šišonam būs pēdējā LNSO galvenā diriģenta postenī. «Mēs turpināsim iesākto virzienu. Turpinu uzaicināt solistus, ar kuriem jūtos ērti un patīkami uz skatuves. Viesosies divi izcili vijolnieki: sezonas atklāšanas koncertā 29. septembrī Sergejs Krilovs, kurš šeit uzstājies jau vairākkārt, spēlēs P. Čaikovska vijoļkoncertu un Rimska-Korsakova Šeherezādi. Sezonas noslēguma solists 2012. gada 11. maijā būs Berlīnes filharmoniķu koncertmeistars Gajs Braunšteins. Ar lielu sajūsmu gatavošu Džuzepes Verdi operas Otello koncertuzvedumu (23., 25.II). Nekad vēl neesmu diriģējis Otello, taču itāļu opera man ir tuva, īpaši Verdi, un šajā repertuārā man bijuši ļoti labi skolotāji - Rikardo Muti un Daniele Gati, stāstīja K. M. Šišons.
Liela daudzveidība
K. M. Šišons arī priecājās, ka bijis iespējams uzaicināt pie LNSO tik lieliskus diriģentus kā Žerāru Korstenu (Programmā Vīnes klasika 10.II) un Mihailu Tatarņikovu (5.IV), kurš ar panākumiem uzstājies mūsu Operā. Programmā Ziemeļu simfonija (16.III) gaidāma atkalredzēšanās ar vienu no bijušajiem LNSO galvenajiem diriģentiem igauni Olari Eltsu. Īpaša intriga ir Jaungada koncerti ar vēl tikai 18 gadu vecu Venecuēlas mūzikas zvaigzni Iļjiču Rivas pie diriģenta pults. Sagādāta atkalredzēšanās ar Latvijas pasaules zvaigzni, soprānu Marinu Rebeku, kura būs tikko ieradusies pēc debijas Ņujorkas Metropolitēna operā un koncertā 24.XI muzicēs kopā ar poļu diriģentu Tadeušu Voicehovski. Solo dota iespēja izpausties arī paša LNSO mūziķiem: trompetistam Andrim Ābelītem, vijolniekam Sandrim Šteinbergam, obojistam Egīlam Upatniekam.
«Orķestris ir kā zāle - ja to nelaista, tā iznīkst. Tāpēc sezonā valdīs liela daudzveidība,» norāda K. M. Šišons. Koncertos skanēs gan Vīnes klasicisma, gan Eiropas un Krievijas romantiskā, kā arī laikmetīgie opusi. Divas simfoniskās programmas veltītas latviešu mūzikai: Andris Vecumnieks gatavos komponistu jubilāru koncertu 28.X, Latviešu mūzikas pērles 20.IV diriģēs Andris Poga. Arī nākamsezon notiks kamermūzikas koncerti. Piedevām LNSO šovasar spēlēs Dzintaru koncertzālē (7.VIII), piedalīsies Summertime, Garīgās mūzikas festivālā, Arēna, kā arī Vāgnera operas Dievu mijkrēslis iestudējumā LNO u.c.