Savukārt LTV ģenerāldirektors Edgars Kots, neprecizējot, cik tālu ir gatavs iet pretī J. Domburam, teic, ka sarunas par nākamā līguma slēgšanu vēl nav beigušās.
No KNL mājas lapā publicētās LTV un J. Dombura sarakstes izriet, ka galvenie LTV iebildumi ir par raidījuma reitinga kritumu, aicināto viesu proporciju un sabiedrības pārstāvju un viņu viedokļu nepietiekamību. «LTV rosina turpmākā KNL sagatavošanas un pārraidīšanas posmā pilnveidot raidījuma formātu: plašāk iesaistīt sabiedrības pārstāvjus un paust sabiedrības viedokļus,» teikts E. Kota parakstītajā vēstulē. Jāpiebilst, ka dažas rindkopas iepriekš minēts - raidījums ir «pietiekami atspoguļojis sabiedrības viedokļa daudzveidību». LTV1 informatīvi dokumentālo raidījumu satura redaktore Sarmīte Plūme teic, ka pietiekami neesot ne labi, ne slikti, tāpēc sabiedrības viedoklis būtu jāpauž vairāk.
LTV vadība J. Domburu aicina arī izanalizēt iemeslus raidījuma reitinga kritumam, piebilstot, ka tā gan neesot galvenā kvalitātes mēraukla. Pirms pāris mēnešiem intervijā portālam mansmedijs.lv E. Kots gan teicis, ka KNL «ir pietiekami labi kvantitatīvie rādītāji». Ceturtdien Dienai atbildi uz jautājumu, kā galu galā viņš vērtē KNL reitingus, E. Kots nesniedza, tā vietā piedāvājot skaidrojumu vārdam reitings. Vairākkārt lūgts vērtēt, nevis interpretēt vārda nozīmi, LTV ģenerāldirektors apgalvoja, ka sarunas laikā viņš to darījis nemitīgi.
Savukārt J. Domburs uzskata, ka LTV vadība raidījuma reitingus, tāpat kā citus jautājumus, nav apskatījusi vispusīgi, neņemot vērā KNL skatījumus internetā. «Ja mēs paskatāmies internetu, tad pēdējo x gadu laikā interneta skatīšanās reitingi, arī televīzijas jomā, visu laiku pieaug. Savukārt LTV vispār neapskata tos ciparus. Man liekas, ka tas ir neadekvāti,» teic KNL vadītājs.
Vai līgums, kura termiņš beidzas 30. jūnijā, tiks pagarināts līdz 2013. gadam, neņemas prognozēt nedz J. Domburs, nedz LTV vadība. «Mūsu savstarpējās sarunas par līgumu vēl nav beigušās. Satura redaktore un kanāla vadītāja ar autoru visu laiku sazinās, sarakstās un tiekas. Uzzinot no preses un sabiedriskā medija raidījuma Kas notiek Latvijā? beigu minūtēm tādu būtisku paziņojumu, protams, ka es tuvākajā laikā zvanīšu autoram un mēģināšu vienoties par tikšanās laiku,» ir viss, ko pagaidām teic E. Kots. Vaicāts, kā J. Dombura paziņojumu viņš uztvēris, LTV ģenerāldirektors teic: «Es neko neesmu uztvēris. Tas bija tāds paziņojums. Es mīlu, man ļoti patīk runāt ar darbiniekiem un līgumslēdzēju pusēm konkrēti un tieši.»
Savukārt J. Domburs apgalvo, ka nekādu sarunu patlaban neesot. «Šobrīd mana pozīcija ir, ka esmu atvērts da jebkādiem, kā man patīk nelatviski teikt, piedāvājumiem medijos un ārpus medijiem,» viņš saka.
Uz līguma pagarinājuma nākamo posmu LTV J. Domburam piedāvā par 15% zemāku algu (Ls 807,50 par vienu raidījumu). E. Kots to skaidro ar vispārēju budžeta samazināšanu visā televīzijā. Lai gan J. Domburu galvenokārt neapmierinot nesakārtotie stratēģiskie jautājumi un alga neesot primārais, viņš uzskata, ka tās griešana līdz 2005. gada līmenim neesot pietiekami pamatota. Vai raidījuma vadītājs piekristu strādāt par piedāvāto honorāru, ja citi jautājumi tiktu atrisināti, esot «varbūtības teorijas».