«Katra balva uzrāda izcilības standartus, uz kuriem vajadzētu tiekties,» apbalvošanas ceremonijā teica Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētājs Viktors Valgums.
Šogad vērtēšanai tika iesniegti 58 darbi, no kuriem nacionālā žūrija arhitektes Lienes Griezītes vadībā atlasīja labākos 17 un no tiem veica vēl rūpīgāku atlasi. Galavārds piederēja starptautiskajai žūrijai, kurā šogad strādāja četri arhitekti: Hiromi Hosoja (Šveice), Rolands Paleks (Lietuva), Janne Terasvirta (Somija) un Sīri Valnere (Igaunija). Žūrijai bija jāizvērtē finālam izvirzīto darbu arhitektūras ideja un koncepcija, viengabalainība, to atbilstība projekta uzdevumam, vietas kontekstam un mērogam, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.
Ārvalstu arhitektūras profesionāļi atzina, ka skates labākajos arhitektūras darbos ir jaušama dziļi personiska pašu arhitektu iesaiste. Viņi arī novērojuši jaunās arhitektūras paaudzes pieplūdumu, kas veicina svaigu pieeju arhitektūrai un uzlabo tās kvalitāti kopumā. Visi projekti bijuši konkurētspējīgi, tādēļ labākais tika izraudzīts garās diskusijās.
«Žūrija vienojās, ka šis ir ekselents arhitektūras paraugs, kas sevī kombinē dizainu, telpu plānojumu un vides jutīgumu,» sacīja Hiromi Hosoja, piesakot Lielās balvas ieguvēju - Saldus Mūzikas un mākslas skolu. Neskatoties uz to, ka ēkai nedaudz trūkst siltuma un personiskuma, tā esot būtisks sasniegums, kas, cerams, iedvesmos uz daudz jaunām inovācijām arhitektūrā un konstrukciju tehnoloģijās. Žūrija novērtēja MADE Arhitekti devumu Saldus pilsētvides veidošanā un saldenieku pašapziņas celšanā. «Ir ļoti būtiskas visas iesaistītās puses - pasūtītājs, būvnieki, būvuzraugs un vēl daudz un dažādi cilvēki -, bet tajā pašā laikā ir svarīgi arhitektam nenoticēt viņiem visos jautājumos un turēt to galveno pavedienu,» atzina MADE Arhitekti pārstāve Linda Krūmiņa. Laureātiem būs iespēja piedalīties nozīmīgākā Eiropas arhitektūras apbalvojuma - Mīsa van der Roes balvas - noslēguma ceremonijā šā gada jūnijā Barselonā.
Vienu no četrām bronzas ananasa šķēlēm saņēma Likteņdārza skatu terase un paviljons, ko veidojuši jaunie arhitekti Didzis Jaunzems un Laura Laudere kopā ar biroju Jaunromāns un Ābele. Atzinību nopelnīja arī Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā korpusa autori - birojs SZK un partneri. Savukārt ar divām ananasa šķēlēm vienā piegājienā savu kolekciju varēs papildināt Zaigas Gailes birojs par Žaņa Lipkes memoriālā muzeja izveidi Ķīpsalā. «Izcils ieguldījums humānismā,» tā žūrija komentēja piemiņas vietu, kas radīta pašaizliedzīgajam ebreju glābējam Žanim Lipkem.