Lai dzīvžogs kļūtu pievilcīgs, jāzina, ka svarīgi veicināt sīka zarojuma veidošanos pie dzinumu pamatnes, tāpēc pēc iestādīšanas tie jāapgriež par 2/3 no to sākotnējā augstuma (lapu kokiem un krūmiem). Pirmajā sezonā vairs nav jācērp. Eksperti iesaka neatstāt to necirptu tikai tāpēc, ka tas vēl nav izaudzis pietiekami liels. Otrajā gadā dzīvžogs jāapcērpj 3-4 reizes. Apgriešanas mērķis ir palielināt dzinumu blīvumu un izveidot vēlamo formu, pirms dzīvžogs sasniedzis iecerēto augstumu.
Dzīvžoga frizēšanai vislabāk izmantot elektrisko dzīvžoga trimmeri vai dārza šķēres. Apgriešanas instrumentiem vienmēr jābūt pietiekami asiem, lai griezuma vieta būtu gluda.
Visieteicamākā dzīvžoga forma ir trapece. Tā nodrošina pietiekamu gaismas piekļuvi apakšējiem zariem, lai neveidotos kaila dzīvžoga apakša. Šī forma piemērota visu tipu cērpamajiem dzīvžogiem. Dzinumi un lapas tad labi attīstās, un dzīvžogs veidojas līdzens un blīvs līdz pat apakšai. Šī forma ir ideāla arī skujkokiem - tūjām, īvēm. Precīzu taisnstūra formu ieteic tikai ēncietīgiem augiem, tādiem kā īve un skābardis. Arkas veida (noapaļoti) formai ir piemēroti augi ar izteiktu krūma formu.
Katrā apgriešanas reizē augstumu ieteicams palielināt ne vairāk kā 10-20 cm robežās. Tiklīdz dzīvžogs sasniedzis vēlamo augstumu, tas jācērp katru gadu laikā no aprīļa līdz augusta sākumam ikreiz, kad sāk zaudēt līdzeno formu.