Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Eiropas cerības briesmās

Labu iespēju uzlabot savu situāciju ULEB Eiropas kausa pamatturnīrā neizmantoja neviens no abiem Latvijas klubiem. BK Ventspils izredzes pārsteigt novājināto grupas līderi Lokomotiv-Kubaņ palika uz soda metienu līnijas, bet VEF Rīga izšķirošā spēlē izbraukumā netika galā ar otra grupas pastarīša Solnokas Olaj ofensīvu.

Vietu nākamajā kārtā jau nodrošinājušie grupas līderi Lokomotiv-Kubaņ no tālās Krasnodaras ieradās Ventspilī krietni izrobotā sastāvā - ierindā nebija četru leģionāru, komandas līderi Entoniju Rendolfu ieskaitot. Tas atbrīvoja rokas BK Ventspils garajiem spēlētājiem, īpaši jau Džerajam Grantam, kurš saimniekoja zem groza, gūstot 17 punktus, izprovocējot 8 piezīmes un savācot 7 atlēkušās bumbas. Amerikāņu centrs gan ne līdz galam izmantoja savas iespējas uz soda metienu līnijas, kaut arī 7 no 10 šādiem metieniem nebūt nebija tas sliktākais rezultāts. Mairs Četmens trāpīja 3/8, Trojs Bārnīss - 0/3 soda metieniem. Liela daļa no tiem bija pēdējā ceturtdaļā, kad Lokomotiv-Kubaņ veica izšķirošo izrāvienu, panākot 60:69.

Latvijas izlases uzbrucēja Kristapa Janičenoka debija Ventspils komandas sastāvā ilga tikai nedaudz vairāk nekā divas minūtes. Skaidrs, ka snaiperim vēl daudz jāpaveic, lai ielauzītos Roberta Štelmahera spēles sistēmās, un ar pāris Kurzemē pavadītajām dienām bija par maz, lai Janičenoks dotu lielāku ieguldījumu.

Eiropas kausa vēsturi pārrakstīja cits ventspilnieks Mairs Četmens, kurš ar savu pirmo metienu spēlē laboja šī turnīra rezultativitātes rekordu. 36 gadus vecais amerikānis karjeras laikā Eiropas kausā guvis 1150 punktus - par 12 vairāk nekā līdzšinējais līderis bulgārs Todors Stojkovs.

Ventspilniekiem izšķirošās cīņas par vietu nākamajā kārtā vēl ir priekšā, taču izredzes vairs tikai teorētiskas palikušas VEF Rīga komandai, kas izbraukumā jau spēles sākumā nokļuva iedzinēju lomā pret Solnokas Olaj un deficītu līdz galam sadeldēt tā arī nespēja. Iegāza spēle aizsardzībā, kas trīs periodus bija pārāk pasīva, bet pēdējā ceturksnī izglābties neizdevās (84:96).