Vismaz puse vai vairāk respondentu astoņās no desmit Eiropas Savienības dalībvalstīm - Vācijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Grieķijā, Ungārijā un Polijā -, kurās Pew Research Center veica pētījumu, ir pārliecināti, ka «migrantu ieplūšana palielina terorisma iespējamību viņu zemē», vēsta ziņu aģentūra Associated Press.
Šis uzskats visspēcīgāk jūtams Ungārijā un Polijā, kur tā domā attiecīgi 76% un 71% respondentu. Vācijā, kas 2015. gadā uzņēma vairāk nekā miljonu migrantu un patvēruma meklētāju, šādu viedokli pauda 61% aptaujāto. Savukārt Francijā, kas pērn piedzīvoja vairākus asiņainus terora aktus, tikai 46% respondentu domā, ka masveida migrācija palielina terorisma risku.
Pētījuma autori uzsver, ka «raizes par bēgļiem ne vienmēr ir saistītas ar migrantu skaitu, kas ierodas [konkrētajā] valstī». Piemēram, Polijā, kas pērn saņēma tikai nedaudz vairāk nekā 10 tūkstošus lūgumu pēc patvēruma, 73% aptaujāto uzskata, ka bēgļi ir nozīmīgs apdraudējums sabiedrībai. Vācijā šādi domā tikai 31% respondentu.
Vaicāti, vai liela daudzuma dažādu rasu, reliģiskās un etniskās piederības pārstāvju ierašanās viņu valstīs padara tās par labākām vietām, kur dzīvot, tikai neliela daļa eiropiešu atbildēja, ka daudzveidībai ir pozitīva ietekme. 36% Zviedrijas iedzīvotāju, kuri piekrita apgalvojumam, ka daudzveidība bagātina viņu valsti, ir augstākais rādītājs.
Tajā pašā laikā migrācijas krīzes vissmagāk skartajās valstīs - Grieķijā un Itālijā - attiecīgi 63% un 53 respondentu ir pārliecināti, ka pieaugoša sabiedrības daudzveidība padara viņu valsti par sliktāku vietu dzīvošanai.