Visdrošāk plūdu draudu gadījumā ir atslēgt strāvu mājās vai pie sētas esošajā elektrības skapī, jo ārkārtas situācijā atbildīgie dienesti atslēgs elektrību visā apkārtnē. Dodoties prom no mājām, dzīvojamajai mājai, saimniecības ēkām jāatslēdz elektroenerģija, gāze, apkure, jānoslēdz ūdens piegāde.
Ūdens vada elektrisko strāvu, tāpēc, ja tas nonāk uz elektrības slēdža, strāva no vadiem, kas pievienoti slēdzim, var sākt plūst uz roku. A. Brauns atgādina it kā zināmu patiesību - elektroierīces nedrīkst ieslēgt un izslēgt ar slapjām rokām. Pēc plūdiem elektrības rozetes var atsākt lietot tikai pēc pilnīgas to izžūšanas.
Ja pēkšņi rodas īssavienojums, tad tā laikā sadales skapī attiecīgais automāts pats izslēdzas, bet speciālists brīdina nekādā gadījumā nemēģināt to atkal ieslēgt līdz brīdim, kamēr nav noskaidrots īssavienojums iemesls.
A. Brauns iesaka ierīkot diferenciālo strāvas noplūdes automātu, kas visā mājā/dzīvoklī spēj atslēgt strāvu, ja tā gadījumā saskaras ar ūdeni. Šādu automātu var iestatīt, lai tas darbojas konkrētā vietā, piemēram, vannasistabā, virtuvē vai arī pilnīgi visā mājā. «Diferenciālais strāvas noplūdes automāts pasargā no elektrotrieciena. Tiklīdz uz kāda slēdža vai rozetes nokļūst ūdens, tas atslēdz strāvu visai mājai vai konkrētai vietai,» stāsta A. Brauns. Šādu diferenciālo strāvas noplūdes automātu var nopirkt jebkurā būvmateriālu veikalā, un tas maksā, sākot no Ls 15. Uzstādīt automātu gan jāuztic sertificētam elektriķim. Šis pakalpojums maksās aptuveni Ls 10-30.