Vienošanās noteikts, ka no 2013. gada jūlija piecus gadus eirozonas valstīm kopā šajā fondā būs jāiemaksā 80 miljardu eiro (56,2 miljardu latu). ES valstu vadītāji vienojās, ka jūnijā tiks palielinātas pašreizējā Eiropas Finanšu stabilitātes fonda finansēšanas spējas. Pašlaik fonda līdzekļu apjoms ir 440 miljardu eiro (309,2 miljardi latu), taču tā reālās aizdošanas spējas veido tikai aptuveni 200 miljardu eiro (140,5 miljardus latu). Somija jau paziņojusi, ka nevēlas palielināt savu daļu fonda finansēšanā pirms 17. aprīlī gaidāmajām valsts vēlēšanām.
Samitā arī apstiprināts konkurences jeb tā sauktais eiro pakts, kura mērķis ir pastiprināt ES dalībvalstu finanšu disciplīnu, vairot eiro stabilitāti un bloka konkurētspēju. Bez 17 eirozonas valstīm tam pievienojušās arī sešas ES monetārajā savienībā neietilpstošas valstis - Latvija, Lietuva, Polija, Bulgārija, Rumānija un Dānija.
Iepriekš vairākas tā dēvētās ES jaunās valstis kritizēja pakta pieņemšanas procesu, norādot, ka tām nav dota iespēja piedalīties tā izstrādē.