Festivālā Porta satikušies gruzīnu etnodžeza izpildītāji The Shin, kas kopā ar Valta Pūces Etnogrāfisko orķestri radījuši pasaules mūziku jēdziena plašākajā izpratnē, vienkopus liekot modernās mūzikas ritmu, tradicionālo latviešu folkloru, gruzīnu nacionālos dziedājumus. Rezultātā tapis krāšņs, dinamisks un nospriegots muzikālais raksts. Līdzīgi kā iepriekšējā Porta izdotajā albumā, kur satikās latviskais folkroks Dzelzs vilka izpildījumā un ebreju klezmera spēlētāji Forshpil, gruzīnu un latviešu kopdarbā Es arī neierastais un svešais izceļ abu kultūru raksturīgākās šķautnes. Ieguvēji ir visi.
Pasakains ceļojums
Albums Es arī līdzinās dziļam, fantastiskam sapņojumam ārpus laika un telpas. Lai arī var izšķirt latviešu taisno, nepastarpināto muzikālo pārliecību no gruzīnu poliritmiskās uzdrošināšanās radīt jaunus skaņu vijumus, Baltijas jūras skarbumu no svelmes raisītā laiskuma un it kā vieglprātības, sakrālo dziedājumu, džeza ritmu un viduslaiku tēmu intonācijas tomēr rada jaunu pasaules ainu. Ģitāras, kokle, tabla, vijole, akordeons un neticami dažādu instrumentu ansamblis atklāj jaunas saspēles iespējas. Dažādās muzikālās tradīcijas viena otru papildina - ziemeļnieku ierastais skarbums kļūst rotaļīgāks, sastopoties ar gruzīnu lai arī smeldzīgo, tomēr dzīvesprieku, un tik pazīstamais «līgo, līgo!» skan ar jaunu spēku. Ceļojums, kurā aizved Es arī, nepaģērē zināt svešvalodas - vārdi ir tikai fonētisks greznās mūzikas un plašo harmoniju papildinājums. Kā gidu rokās var turēt informatīvi piesātināto, vizuāli atturīgo albuma vāciņu. Katrai dziesmai savs stāsts. Tie kopā veido pasaku, kas ik reiz stāstāma no jauna, lai satiktu bruņinieku Pūci, Šmitijas feju un Čangalijas princesi… Svešajā rast pazīstamo, ikdienā ieraudzīt brīnumu - tas ir vārdos neizteiktais mudinājums.
Astoņpadsmit personību
Albumu radījuši pieredzējuši un atzīti mūziķi. The Shin izpildītāji, emigrējuši no dzimtenes uz Vāciju, kur paradoksālā kārtā raduši plašākas iespējas muzikāli attīstīties, ir savā žanrā atzīti mākslinieki. Valts Pūce savukārt - viens no savdabīgākajiem pašmāju komponistiem, kurš jau izsenis eksperimentējis ar dažādiem mūzikas žanriem. Albumā Es arī var just viņa krāsu un skaņu burvja talantu - muzikālā glezna zīmēta bieziem triepieniem, kuros, tuvāk pienākot, var izšķirt izsmalcinātas miniatūras. Īpašu noskaņu piešķir izcilais Zanes Šmites un Kristīnes Kārkles dziedājums - brīžiem etnogrāfiski precīzs, citviet emocionāli iekrāsots. Ierakstā piedalījušies mūziķi, kuru vārdi Latvijā komentārus neprasa, - vijolnieks Raimonds Ozols, obojists Normunds Šnē, čellists Valters Pūce.
Astoņpadsmit dažādu mūziķu tikšanās V.Pūces lauku mājās Košragā atstājusi paliekošu vērtību Latvijas mūzikas apcirkņos. Arī cerību, ka ieraksts izskanēs arī tālāk. Bet pagaidām atliek cīnīties par ievērību pašu mājās - Es arī nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā Labākais tautas mūzikas albums un sacentīsies ar četriem konkurentiem: Baļķu folkloras ierakstu Te man tika, Sergeja Jēgera, Raimonda Tigula, Sinfonietta Rīga un Māra Sirmā Dziesmiņās remdējos, Iļģu albumu Īsākās nakts dziesmas un Latvijas Radio kora Krusta danci.