Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Favorīta statusu neattaisno

Snieguma ziņā divi atšķirīgi puslaiki Latvijas futbola izlases izpildījumā liek samierināties ar bezvārtu neizšķirtu. Euro 2016 kvalifikācijas pirmajā spēlē Latvija izbraukumā nespēja uzvarēt A grupas nomināli vājāko izlasi Kazahstānu (0:0).

Uzvarētāji sastāvu nemaina - nosprieda Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars. Starta sastāvā spēlei Astanā tika sūtīti tie paši vienpadsmit vīri, kas pagājušo trešdien spēlēja Rīgā pārbaudes mačā pret Armēniju (2:0).

Spēles pirmās piecas minūtes komandas veltīja izlūkošanai, abām izlasēm apmainoties ar pāris uzbrukuma mēģinājumiem. Taču pakāpeniski mājinieki pārņēma iniciatīvu: regulāra Latvijas aizsargu presingošana lika viņiem izvēlēties vieglāko un drošāko, bet nebūt ne labāko ceļu - tālo piespēli. Bieži vien piespēles nebija precīzas, un bumba praktiski tika atdota bez cīņas. Pie teicamām vārtu gūšanas iespējām mājinieki gan netika, bet vairākkārt pārbaudīja Aleksandra Koliņko modrību.

Bīstami bija Kazahstānas izpildītie stūra sitieni - mājinieki nerespektēja FIFA rangā augstāk esošo Latviju, veidoja burzmu vārtsarga laukumā. Saķeršanās pēc saķeršanās, un puslaika vidū spēle uz brīdi draudēja kļūt asa. Vienā epizodē savainojumu guva Artis Lazdiņš. Izmēģinājis atgriezties laukumā, Jelgavas pussargs pēc laika tomēr signalizēja par piespiedu maiņas nepieciešamību. Viņa vietā laukumā devās Aleksandrs Fertovs. Tomēr abu komandu agresivitāte mazinājās pēc mazliet kurioza gadījuma, kad laukuma malā iesildīšanās vingrinājumus veicošs futbolists un līnijtiesnesis sasitās ar galvām.

Latvijas izlasē vienīgo sitiena mēģinājumu pirmajā puslaikā veica Artjoms Rudņevs, pagalam nesekmīgi sitot no tālās distances. Kazahstāna dominēja laukuma centrā, kur viņiem bija skaitlisks pārsvars spēlētāju izvietojuma dēļ. Turpretim Latvija savu pārsvaru flangos nespēja izmantot. Ne Oļegs Laizāns, ne Andrejs Kovaļovs pirmajā puslaikā nebija diez ko manāmi.

Otrā puslaika sākumā situācija nemainījās. Kazahstāna vairāk kontrolēja bumbu un uzbruka biežāk, bet Latvija gaidīja pretuzbrukuma iespējas. Sajutuši savas komandas pārsvaru, mājinieku fani otrajā puslaikā kļuva aizvien skaļāki un aktīvāki, dzenot savu valstsvienību uz priekšu.

Pēc tam gan kazahi zaudēja spēles pavedienu. Tā vietā aktivizējās viesi, tiekot pie divām teicamām iespējām. Vladislavs Gabovs nerealizēja izgājienu viens pret vienu ar mājinieku vārtsargu Andreju Sideļņikovu, bet Andreja Kovaļova tālsitienu apturēja vārtu pārliktnis. Mača beigās Latvijai piederēja iniciatīva, taču izraut kāroto uzvaru neizdevās - mājup pārvests punkts.

Otrdien vēlu vakarā A grupā spēlēja arī Čehija - Nīderlande un Islande - Turcija. Kvalifikācijas nākamās spēles tiks aizvadītas 10. un 13. oktobrī.