«Pasaules čempionāts Minskā varētu kļūt par visu laiku sekmīgāko, ja organizatori noturēs augsti pacelto latiņu,» cildinošus vārdus Fāzels veltīja 2014. gada pasaules čempionāta organizatoriem. Renē un viņa labā roka Lihtners priekšplānā izbīdīja Minskas čempionāta augsto apmeklētību. Pašreizējais rekords piederot čehiem, jo 2004. gadā PČ spēles klātienē vēroja 552 097 skatītāji. Līdz pirmdienai Minskā uz spēlēm bija atnākuši vairāk nekā 432 tūkstoši hokeja līdzjutēju, no kuriem ap 75 000 fanu bijuši no ārvalstīm. Augstā apmeklētība esot sasniegta par spīti tam, ka šogad jau viens liels hokeja turnīrs notika - olimpiskās spēles Sočos. Pēc Fāzela teiktā, skatītāju lielā interese būtībā arī sniedzot atbildi uz jautājumu, vai pasaules čempionāti būtu jārīko olimpiskajā gadā. Tomēr tikšot ņemta vērā sekmīgā baltkrievu pieredze, ka olimpiskajā gadā PČ rīkošanas tiesības jādod mazajām hokeja nācijām jeb valstīm, kuru nav ranga vadošajā sešniekā.
IIHF kongresā šīs nedēļas nogalē tiks izlemts, kur notiks 2018. gada PČ. Palikušas divas pretendentes - Dānija un Latvija. «Latvijā sen nav bijis čempionāts, Dānijā - vispār nekad. Es zinu, ka Dānijas Hokeja federācijas vadība ir padarījusi lielu darbu, taču arī Latvija ir nopietna pretendente. Latvijas fani ir apbrīnojami lojāli. Viņi vienmēr atbalstīs savu komandu,» uzsvēra Fāzels. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans Dienu informēja, ka uz kongresu ieradīšoties Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Pēc Lipmana izteiktajām frāzēm varēja noprast, ka Dānija izspēlēšot nopietnākus trumpjus. Optimismu Lipmana balsī nevarēja saklausīt, taču gluži zemē metamas Latvijas izredzes arī neesot.
Kaut arī Minskā varētu tikt sasniegts apmeklētības rekords, pēc Fāzela teiktā IIHF sliecas uz to, lai PČ notiktu divās pilsētās vai pat divās valstīs. «Minskā ir ekstraordinārs čempionāts. Man gan šķiet, ka jāsliecas tomēr uz čempionāta sarīkošanu divās pilsētās. Ar interesi gaidām 2017. gada pasaules čempionātu, kas risināsies divās valstīs - Vācijā (Ķelnē) un Francijā (Parīzē).» 2015. gada PČ notiks Čehijā (Prāga un Ostrava), bet 2016. gada - Krievijā (Maskava un Sanktpēterburga).
Pēc Sočiem izskanēja pieņēmums, ka NHL spēlētāji vairs nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs. «Liela nozīme būs pašu spēlētāju domām un kādu nostāju ieņems NHL Spēlētāju asociācija. Sarunas būs ilgstošas un smagas. Patlaban, tā teikt, ripa ir spēlētāju laukuma pusē. Es esmu optimists.» Fāzelu papildināja Lihtners. «Jā, Koreja nav hokeja zeme, taču jau tagad tur ir sākusies divu jaunu hokeja arēnu celtniecība. Visam vajadzētu būt augstā līmenī.»
PČ izcīņas formula ar 16 komandu sadalījumu divās grupās nemainīšoties. Viens no Krievijas žurnālistiem, norādot uz nejaušības augsto iespējamību, olimpiādē piedāvāja spēlēt tikai septiņām valstīm un pēc apļa sistēmas, pēc tam izspēlējot tikai finālu un bronzas spēli. Fāzels atbildēja, ka OS sistēma ir pietiekami objektīva, jo pēdējās divas reizes uzvarējusi patiešām spēcīgākā komanda Kanāda. «Olimpiskajam garam un principiem jābūt priekšplānā. Ir jādod pēc iespējas lielākam skaitam komandu olimpiādē pacīnīties par uzvaru, lai gan es saprotu, ka reāli ir pieci vai seši zelta medaļu pretendenti,» pēc Fāzela teiktā komandu samazinājums OS nav paredzams.