Rīgas domes (RD) deputātam Jurim Viņķelim (Vienotība) pagaidām esot grūti teikt, kurš varētu būt izzadzis foto no viņa personīgā datora, foto kopā ar deputātiem redzama arī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe, ziņo BNS. Pēc viņa vēršanās Drošības policijā Valsts policija sākusi kriminālprocesu. Dators svešiem cilvēkiem neesot dots, taču, pēc J. Viņķeļa domām, zagšana notikusi, izmantojot internetu, kas bijis pastāvīgi pieslēgts. Bildes nesagrupētas un neidentificētas glabājušās vienā datora mapē, bet vairāk nekā pirms diviem gadiem Viņķeļu datora administrators atklājis, ka viņu datorā notikusi hakeru ielaušanās, raksta LETA.
«Ja dators bija pa tiešo pieslēgts internetam ar atslēgtu ugunsmūri un iespējotu diska vai mapju koplietošanu, bildēm no ārpuses varēja piekļūt ļoti vienkārši. Ir dzirdēti gadījumi, kad paši datorlietotāji netīšām failu apmaiņas programmā izliek publiskai pieejai My Documents vai pat visa diska saturu,» saka Neo. Viņš neizslēdz iespēju, ka datora saturam piekļūts pastarpināti - no sākuma sankcionēti vai nesankcionēti iekļūstot interneta pakalpojuma sniedzēja rūterī, kas atrodas klienta lokālajā tīklā. Iespējams, ka kādam izdevies Viņķeļu datorā instalēt Trojas programmu un pieslēgties attālināti. Ja fotoattēli izgatavoti arī papīra formā, fotolaboratorija ir vēl viena iespējamā noplūdes vieta, pieļauj Neo. Viņš arī neizslēdz iespēju, ka foto varētu tikt nokopēti datorservisā apkopes vai remonta laikā. Anglijā esot veikts eksperiments, lai noskaidrotu, kas servisā notiek ar datoru. Izrādījies, ka daļa datorspeciālistu kopējot klientu datoros atrastos attēlus.
«Ja uzbrukumu veic mērķtiecīgi, par cilvēku cenšas savākt informāciju un veidot vīrusu, kurš pakļausies konkrētai videi,» norāda G. Mālkalnietis. Esot arī masveidīga datoru inficēšanas iespēja. Nereti datus var iegūt melnajā tirgū, iegādājoties tos no citas personas, taču visbiežāk tie saturēšot lietotājvārdus un paroles, nevis fotoattēlus.