I.Godmanis paziņoja, ka nepiekrīt VK secinājumiem, ka Parex pārņemšana notikusi valstij neizdevīgā veidā. VK revīzijas ziņojumā, kā jau vēstīts, valdībai un citām iesaistītajām institūcijām tiek pārmests, ka laikus nav uzlikti ierobežojumi bankai un no tās pārņemšanas līguma izkrituši vairāki akcionāriem neizdevīgi punkti.
Runājot par bankai laikus neuzliktajiem ierobežojumiem, I.Godmanis atgādināja, ka 8.novembra valdības sēdē, kad par to tika lemts, raisījās diskusijas. Finanšu un kapitāla tirgus komisijai un Latvijas Bankai bijuši atšķirīgi viedokļi, premjers mudinājis pieņemt vienotu lēmumu. Galu galā rasta vienošanās, ka ierobežojumi netiks likti, jo pretējais nozīmētu bankas slēgšanu. I.Godmanis arī noraidīja pieņēmumus, ka laikā no šī lēmuma pieņemšanas līdz ierobežojumu uzlikšanai decembra sākumā no bankas pārsvarā aizplūdusi nerezidentu nauda. Pēc toreizējā premjera rīcībā esošās informācijas, 126 miljonus latu izņēmuši vietējie noguldītāji, bet 170 miljonus - nerezidenti. I.Godmanis uzsvēra, ka arī pēc ierobežojumu uzlikšanas, kaut ne tik strauji, tomēr turpinājās noguldījumu izņemšana no bankas. «Tas nozīmē, ka ierobežojumi bremzē, bet nav tā, ka aptur,» piebilda ekspremjers.
Bijušais valdības vadītājs stāstīja, ka pats uzrakstījis pirmo bankas pārņemšanas līguma projektu. Lai arī sākumā tajā bija iekļauti akcionāriem neizdevīgie punkti, tie pēcāk pazuda. I.Godmanis tagad atzina, ka galu galā «neizdevās panākt visu». Tas noticis tāpēc, ka pastāvējusi iespēja spert nelikumīgus soļus un draudējusi tiesvedība ar bijušajiem akcionāriem. Tiesa, no I.Godmaņa teiktā tā arī netapa skaidrs, kas bija tās personas, kuras rosināja izņemt no līguma valstij neizdevīgos punktus.
I.Godmanis atzina, ka neatbalsta pamatīgo procentu maksājumu izmaksas abiem akcionāriem (380 000 latu mēnesī abām ģimenēm). Viņam morāli nepieļaujami licies arī bankas pārņemšanas laikā atklājies fakts, ka laikā, kad abi īpašnieki jau bija iesaistījušies sarunās ar valdību par Parex glābšanu, vienlaikus viņi samazinājuši savu depozītu apjomus. «Ja mēs to zinātu, varbūt mēs būtu rīkojušies citādi,» piektdien atzina I.Godmanis. Tajā pašā laikā viņš gan uzsvēra, ka, visticamāk, arī šodien bankas pārņemšanas process būtu noticis tāpat, jo citu iespēju nebija. Ekspremjers piekrita VK atzinumam, ka valstij nebija īsta plāna, kā glābt bankas krīzes situācijā, taču pagaidām esot pāragri runāt par zaudējumiem. I.Godmanis stingri noraidīja arī izskanējušos minējumus, ka viņš ir guvis personisku labumu no bankas pārņemšanas.