Irānas pārstāvis sarunās Saīds Džalili sacīja, ka ASV, Lielbritānija, Francija, Ķīna, Krievija un Vācija šajā tikšanās reizē bijušas «daudz reālistiskāk» noskaņotas nekā iepriekšējos sarunu raundos, no kuriem pēdējais notika pērn jūlijā.
«Daži no piedāvājumiem bija daudz reālistiskāki par tiem, ko viņi piedāvāja pagātnē. Un viņi mēģināja satuvināt Irānas un savus uzskatus par atsevišķiem jautājumiem, kas, mūsuprāt, ir pozitīvs solis, neskatoties uz faktu, ka mums vēl priekšā ilgs ceļš, lai nonāktu pie kopsaucēja,» S. Džalili citē raidsabiedrība BBC.
Eiropas Savienības ārlietu vadītāja Ketrina Eštone, kura ir vadošā lielvaru pārstāve sarunās ar Teherānu, pauda cerību, ka Irāna būs konstruktīva. «Es ceru, ka Irānas puse pozitīvi uztver mūsu piedāvājumus, kuru mērķis ir radīt uzticēšanos un ļaus mums virzīties uz priekšu,» paziņoja K. Eštone.
Trešdien K. Eštone sarunu dalībniekiem esot prezentējusi, viņas vārdiem, pārskatīto piedāvājumu Irānai. Viņa vēlreiz aicināja irāņus pārtraukt urāna bagātināšanu un slēgt pazemes urāna bagātināšanas rūpnīcu Fordo pilsētā.
Apmaiņā pret to lielvaras solījušas atcelt daļu no ekonomiskajām sankcijām, ko pēdējos gados pieņēmusi ANO Drošības padome, kuras pastāvīgās dalībvalstis ir ASV, Lielbritānija, Francija, Ķīna un Krievija. Sankciju dēļ dramatiski sarucis Irānas naftas eksports, kas ir galvenais valsts ekonomikas dzinējspēks. S. Džalili aģentūrai Reuters sacījis, ka nav nekāda pamata slēgt Fordo rūpnīcu, tomēr Irānas puse esot gatava apspriest urāna bagātināšanas apjoma samazināšanu, lai iegūtu sarunu partneru uzticību.
Starptautiskā sabiedrība tur aizdomās Irānu par centieniem iegūt kodolieročus. Teherāna šīs apsūdzības noraida, apgalvojot, ka tās kodolprogramma ir paredzēta enerģijas ražošanai un medicīniskiem nolūkiem.