Meitasuzņēmuma Aqua Riga apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai RŪ tā pamatkapitālā plāno ieguldīt 105 000 latu, kurus plānots atpelnīt aptuveni četros gados, savukārt fasētā ūdens ražošanai nepieciešamie pamatlīdzekļi un daļa no apgrozāmajiem līdzekļiem aptuveni 300 000 latu apjomā tiks finansēti no kredītiestādes aizdevuma līdzekļiem, kuru varētu atmaksāt četros gados. Aqua Riga plāno iekarot 10% no Latvijas tirgus, taču mērķa tirgū ietilpst vēl citas valstis. Biznesa plānā identificētas vairākas iespējamās fasētā ūdens ieguves vietas Rīgas, Ādažu un Garkalnes novadā. RŪ valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa uzsvērusi, ka pēdējo septiņu gadu laikā kopējā tīklā padotā ūdens daudzums samazinājies vairāk nekā par 25% un šāda situācija izraisa nepieciešamību veikt attīstības pasākumus ūdens realizācijas apjomu palielināšanai, ziņo LETA.
«Iepazīstoties ar izstrādāto «biznesa plānu», ja to tā vispār var dēvēt, šaubas tikai pieaug, jo projekts līdzinās zinātniskajai fantastikai. Šķiet, tā autori nekad nav strādājuši reālā biznesa vidē un reālas konkurences apstākļos,» kritiska ir I. Šure. Viņa norādīja, ka ir nesaprotams iemesls, kāpēc RŪ plāno ienākt bezalkoholisko dzērienu nozarē, jo uzņēmums ir dibināts ar konkrētu mērķi, proti, nodrošināt iedzīvotājiem ūdensapgādi un kanalizācijas pakalpojumus, nevis nodarboties ar tādas produkcijas ražošanu, ar kuru jau šobrīd pārtikas tirgus ir piesātināts. «Jāatzīmē, ka fasētā ūdens ražošana neatbilst nevienam no Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajiem gadījumiem, kad būtu pieļaujama pašvaldības iesaistīšanās uzņēmējdarbības veikšanā. Līdz ar to nav juridiska pamata Rīgas pašvaldībai pieņemt lēmumu par fasētā ūdens ražošanas sākšanu. Valsts un pašvaldību galvenās funkcijas ir noteiktas normatīvajos aktos, un iedzīvotāji sagaida, ka šīs funkcijas tiek pildītas visaugstākajā līmenī. Resursu novirzīšana pilnīgi jaunai nodarbei, kamēr uzņēmums nespēj kvalitatīvi nodrošināt savu pamatpakalpojumu, nav vērtējama kā saprātīga,» sacīja I. Šure.
Kritiski ieceri vērtē arī tirgū esošie dzeramā ūdens ražotāji, NP Foods vadītājs Rolands Gulbis pat izteicis bažas, ka Rīgas iedzīvotāji vairāk ieguldīs nekā saņems, jo jaunu ražošanas iekārtu ieviešana prasīs ievērojamas investīcijas.
Savukārt citu pašvaldību ūdensapsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji RŪ plānus apsveic, un, ja dzeramā ūdens kvalitāte ļautu, arī citās pašvaldībās varētu domāt par ūdens rūpniecisku pildīšanu pudelēs un pārdošanu.