Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Iemeta Znaroka stilā

Neatlaidība vārtu priekšā tika atalgota. Jānis Sprukts ar partneriem līdz pēdējam cīnījās vārtu priekšā un izšķirošo ripu iemeta ala Znaroka stilā «ar gaļu». Rīgas Dinamo KHL čempionāta spēlē papildlaikā uzvarēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas Dinamo (1:0) un nokāpa no trīs spēļu zaudējumu takas. Rīdziniekiem vārtus guva Sprukts. Nākamā spēle piektdien izbraukumā ar kaimiņu turnīra tabulā Juliusa Šuplera vadīto Maskavas CSKA.

Znaroks ar Vītoliņu Rīgā ieradās nobažījusies. Jaunā gada pirmajā spēlē Ņižņijnovgorodā tika zaudēti ne tikai trīs punkti (1:2), bet arī divi vadošie aizsargi soms Janne Jālasvara un čehs Dominiks Graņaks. Pret abiem asi esot nospēlējis bijušais Maskavas dinamietis Ruslans Zainuļins, kā rezultātā Jālasvāram ir savainots krūškurvis un lauzta riba, bet Graņakam traumēta plaukstas locītava. Ņemot vērā, ka 4. janvāra treniņā plaukstas saites bija sastiepis vēl viens aizsargs Maksims Veļikovs, viesiem krietni bija paretināta aizsardzības līnijā.

Rīgas Dinamo sastāvā tomēr neatgriezās savainojumus ārstējošie Sandis Ozoliņš un Aleksandrs Ņiživijs. Treneris Peka Rautakallio turēja solījumu par iespējas došanu Špenglera kausa izcīņā labi sevi apliecinājušajam Mārim Bičevskim. Debitants kopainu ne tikai nesabojāja, bet izcēlās ar pārdomātu rīcību laukumā un izprovocēja Leo Komarovu uz divminūšu pārkāpumu.

Znaroka omu spēles sākumā vēl pabojāja arbitri. Bijušais Latvijas izlases treneris ar žestiem un vārdu spēli tiesnešiem lika noprast, ka maskaviešus apbižo. Otrajā periodā dusmu zibeņus jau soģu virzienā raidīja Rautakallio, kad noteikumu pārkāpumu piešķīra Mārtiņam Karsumam. Lielu pretenziju gan nevarēja būt par abiem uz mājinieku vārtiem piešķirtajiem «bullīšiem». Pa reizei riskantas piespēles izdarīja vadošie uzbrucēji Marcels Hosa un Miķelis Rēdlihs. Ja tā būtu rīkojušies spēlētāji, kuri balansē uz vietām sastāvā, viņiem spēle par tādu pārdrošību gan jau beigtos. Bet, pateicoties vārtsargam Krisam Holtam, abas epizodes labi beidzās Rīgas Dinamo komandai.

Dinamiskā un momentiem itin bagātajā spēlē 60 minūtēs uzvarētājs tomēr netika noskaidrots. Pēc iepriekšējā mačā ielaistā tālmetiena Kriss Holts bija maksimāli koncentrējies, un pretējā pusē tikpat stabili vārtos darbojās Aleksejs Volkovs. Abi pelnīti saņēma labākā spēlētāja balvas.

Trešajā periodā un papildlaikā pārsvars jau piederēja maskaviešiem, taču rīdzinieku pirmā maiņa prata noliekt uzvaras kausus mājinieku labā.