IPad 2 - nedaudz zem 200 vienībām, bet kopā ar iPad pirmo sēriju - vairāk par 700 vienībām. «Protams, precei, kas ir deficīts visā pasaulē, tie ir ļoti labi rādītāji,» piebilst H. Sametis. Artūrs Mednis, sociālo mediju eksperts, skaidro, ka «iPad un tam līdzīgo mobilo ierīču lietotāju loks palielinās ar katru dienu». Viņš arī izsaka minējumu, ka nākotnē visi mediji varētu izveidot savas e-papīra versijas.
Ātrāka pieeja, lētākas izmaksas
H. Sametis uzskata: «Situācija ir jāskata nedaudz plašāk, proti, ar ko digitālais saturs būtu labāks nekā tradicionālā avīze vai žurnāls. Ja tas ir informācijas izplatīšanai, tad priekšrocība ir ātrums un apmaksāts pakalpojums. Pluss ir arī drukāšanas izdevumu ietaupījums. Piemēram, ir iespēja abonēt uz diviem gadiem un papildus bez maksas saņemt iPad vai citu e-lasītāju. Ieguvums lietotājam milzīgs - sākot jau ar padārgo ierīci, beidzot ar iespēju saņem saturu jebkurā sev vēlamā vietā. Medijiem tā ir iespēja taupīt uz drukātā materiāla ražošanu un starpniecības maksu izplatītājiem. Turklāt saturu atjaunot var ātrāk.»
Jaunas idejas saturam
A. Mednis iPad dēvē par jaunās kategorijas celmlauzi. Tiesa, viņš piebilst, ka bez aplikācijām nekam citam ierīce īsti derīga nav. Šeit A. Mednis saskata iespējas satura veidotājiem, ieguldot jaunas idejas digitālo versiju izstrādē. «Pavisam drīz īpaša kategorija būs mediji, kas iznāks tikai iPad versijā - pasaulē tādi ir vismaz divi. Viens no tiem - News Corporation mediju magnāta izdotais The Daily. Viņa jaudīgākais konkurents ir Virgin Group boss Ričards Brensons, kurš pagājušajā gadā atklājis izklaides un dzīvesstila e-žurnālu Project. Ilgi nebūs jāgaida, līdz arī Latvijā kas tāds parādīsies. Aplikāciju tirgus šobrīd ir ļoti piesātināts gan ar maksas, gan bezmaksas iespējām,» skaidro A. Mednis.
Lasīšanas sajūta nepazūd
H. Sametis uzsver, ka iPad izmērs cilvēka acij ir patīkamākais, un piebilst, ka tas arī nav tik smags kā portatīvais dators. «Tā ekrāns ir nedaudz mazāks nekā mums tik pierastā A4 lapa vai caurmērā tikpat liels kā skolēna burtnīca. Citiem vārdiem - ekrāna lielums, ko jau no mazām dienām esam raduši lietot, kopš lasām. Lasīšanas sajūta paliek līdzīga kā grāmatām un ļauj darboties multitouch režīmā, lietojot skārienjutīgu virsmu, un ar ierastiem žestiem pabīdīt tekstu vai attēlu, pāršķirt lapu kā grāmatai. Tāpēc to var lietot gan mazs bērns, gan sirmgalvis. Iespējams, tieši tas, ka nav šīs daudzās pogas, ļauj iekārtu uztvert bez bailēm,» ir pārliecināts H. Sametis.
Jautājot, vai iPad ienākšana nebojās lasīšanas ieradumus, arvien vairāk atsakoties no papīra formāta, H. Sametis atbild: «Gluži otrādi, tas būtu iemesls, kādēļ daudzi atsāk lasīt. Ierīcē var ielikt ļoti daudz materiāla, turklāt tā ļauj lasīt arī laikā, kad papīra formātu ir grūtāk apgūt. Var mainīties veids, kādos apstākļos lasām. Pastāv gan bažas par esošās industrijas mēģinājumiem, kā labāk pārcelt esošos darbības modeļus uz jauno formātu. Tas prasa ne mazums jaunu ideju.»