«Pieejot tam pragmatiski, jaunā vienošanās mainītu 1920. gada robežu, un, ja mēs runājam tikai par robežu un nepievēršam uzmanību Tartu miera līgumā noteiktajiem punktiem, tam vajadzētu apmierināt gan mūsu, gan viņu pusi,» raidorganizācija ERR citēja parlamenta Ārlietu komisijas pārstāvi deputātu Margusu Hansonu.
«Viena no iespējām ir līgumā skaidri noteikt, ka tas attiecas tikai un vienīgi uz robežu, lai izslēgtu kādas citas iespējamās interpretācijas,» uzsvēra Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.
Krievija nav noslēgusi robežlīgumu tikai ar divām robežvalstīm - Japānu un Igauniju. Robežlīguma noslēgšana ar Igauniju pārtrūka 2005. gadā, jo Krievija iebilda pret igauņu piesaukto 1920. gada Tartu miera līgumu.
Igaunijas un Krievijas ārlietu ministri līgumu pat bija parakstījuši, taču neilgi pēc tam Igaunija tam pievienoja preambulu, norādot, ka Tartu miera līgumā noteikto robežu daļēja grozīšana neietekmē citus jautājumus, kas noteikti līgumā. Saniknotā Krievija atsauca robežlīgumu, norādot, ka pievienotā preambula ļaujot Tallinai izvirzīt pret Maskavu teritoriālas pretenzijas.
Pēc vairāku gadu pārtraukuma igauņu un krievu diplomāti pērn atjaunoja sarunas. Kā ziņoja Rus.Delfi.ee, igauņu diplomāti un politiķi cer, ka robežjautājumu izdosies atrisināt jau šogad.