«Pēc divpadsmit gadiem dzirdu Akas māju no jauna un brīnos par personu, kas šo grāmatu sarakstījusi. Vai tiešām tā biju es? Kādā citā savā dzīvē?» teic Inga Ābele par savu pirmo prozas grāmatu. «Visam es vairs nevaru piekrist - man ir cita pieredze, viedoklis, pārliecība. Tomēr prieks, ka esmu bijusi patiesa pret sevi un lasītāju. Mēdz sacīt, ka dzīve sastāv no sižetiem, nevis notikumiem. Grāmata uzdod jautājumus. Kas ir tas lielais sižets, kas atkārtojas, un kas ir tas, ko atstāju, pametu, nosviežu? Īpašs prieks, ka stāsti runā Jaunā Rīgas teātra aktrises Gunas Zariņas balsī.»
Literāte atzīst, ka, viņasprāt, Guna Zariņa ir sava veida šamane vai burve. «Kopš ieraudzīju viņu Viestura Kairiša režisētajā Fjodora Dostojevska Idiota pirmizrādē, vienmēr esmu apbrīnojusi viņas īpašo prasīgumu pret sevi, atkailināto patiesīgumu lomas radīšanas procesā,» viņa saka.
Aktrise atzīst, ka grāmatas ielasīšanas process nav bijis vienkāršs: «Mēs ar Ingu visu laiku satiekamies! Es domāju, ka mēs esam draugi. Tomēr man bija ļoti grūti ielasīt Ingas grāmatu. Jo Inga tā kā glezno, tā jau nav nekāda proza.»
Literatūrkritiķis Guntis Berelis, raksturojot Akas māju un I. Ābeles daiļradi kopumā, teic: «Lasot Ingas Ābeles prozu, nemitīgi iznirst tāda kā sliekšņa vai robežsituācijas apjausma. Viss saspringumā vibrē, draud ar nāvi, piedzimšanu vai atklāsmi - un paliek uz sliekšņa. Kas šaipus slieksnim - tas skaidrs, drūmā pilsētas nomale un necerēti iespaidīgās dabas bildes. Taipus slieksnim - ja autore zinātu, kā pateikt to, kas tur, viņā pusē, viņa droši vien nerakstītu. Melns mutulis, spoža gaisma, maiga apokalipse - apmēram tā. Teksts aizvedina līdz slieksnim un tur pamet; paliek vien miglaina apjausma, kas aiz tā varētu būt. Skarbums un tiešums apbrīnojami veiksmīgi līdzsvarojas ar maigumu un skumjām. Vulkāniskas emocijas - ar apvaldītu rakstību.»
Apostrofa klausāmgrāmatu sērijas ieskaņošanā līdz šim piedalījušies: Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš (Viļa Lācīša romāns Stroika ar skatu uz Londonu, 2011), dzejniece Liāna Langa, etnomuzikoloģe Zane Šmite, mūziķi Ilze Grunte, Andris Grunte un Gints Pabērzs (etnodžeza un dzejas disks Skatiens, 2011), aktieris Arnis Līcītis (Jāņa Kaļķa Ievads stipro alkoholisko dzērienu kultūras vēsturē, 2011), aktieri Ninuce Leimane un Rūdolfs Plēpis (Kārļa Skalbes Ziemas pasakas), dzejnieks Knuts Skujenieks un aktieris Juris Strenga (K. Skujenieka dzeja Iesien baltā lakatiņā, 2010) un citi.