«Cilvēki, kas iesaistās šādās aktivitātēs, ir vai nu stulbi, vai nerespektē likumu,» policijas priekšnieka vietnieks Ahmads Reza Radans norādīja Irānas ziņu aģentūrai Mehr. Policija nepieļaušot šādas aktivitātes un sola asi vērsties pret to galvenajiem organizatoriem, kā arī aizturēt to dalībniekus.
Ūdenspistoļu kauju popularitātes gājiens sākās pirms pāris nedēļām. Tās drīz vien šokēja konservatīvo sabiedrības daļu, kas sašuta par izmirkušajās drēbēs tērpto jauniešu fotogrāfijām, kas parādījās vietējos masu medijos. Tajās redzams, ka izklaidēs vienkopus iesaistās gan vīrieši, gan sievietes.
Pēc pirmajām kaujām jūlija beigās Teherānā aizturēti 10 dalībnieki, taču augusta sākumā kādā piejūras parkā arestēti 17 jaunieši.
Par spīti aizliegumam, kaujas nav rimušās. Aicinājumi uz ūdens cīņām tiek izplatīti mobilo tālruņu īsziņās un valstī aizliegtajā sociālās saziņas vietnē Facebook, kurai daudzi tomēr pamanās piekļūt. Gatavību iesaistīties nedēļas nogales policijas iztramdītajā izklaidē Facebook bija apstiprinājuši vairāk nekā 36 tūkstoši cilvēku.
Irānas varasiestādes ar bažām uzlūko nesankcionētas cilvēku pulcēšanās, baidoties no demonstrācijām. Tomēr jauniešu ūdenspistoļu kaujas, pēc amatpersonu domām, vairo Irānas jauniešu samaitātību. Izklaides starp neprecētām sievietēm un vīriešiem valstī ir aizliegtas, tādēļ vara ūdens kaujās saskata nemiernieku protestu pret islāma vērtībām. Konservatīvā sabiedrības daļa uzsver, ka cīņām nekavējoties jādara gals, lai novērstu Irānas jauniešu morālo pagrimumu, pie kura esot vainojama Rietumu kultūras invāzija ar tās piedāvātajām filmām, televīzijas programmām un popmūziku, informē ziņu aģentūra Reuters.
«Aiz šīm rotaļām slēpjas citādi mērķi... Šie cilvēki pieļāvuši ļoti neglītus un netikumīgus pārkāpumus,» uzsvēris A. R. Radans.