Stuxnet ir vērsts uz Vācijas kompānijas Siemens datorsistēmām, kas tiek izmantotas Irānas kodolprogrammā. «Pret Irānu sākts elektronisks karš, intervijā valsts avīzei Iran Daily teicis Rūpniecības ministrijas informācijas tehnoloģijas padomes vadītājs Mahmūds Liajī. «Vīruss mūsu valstī inficējis 30 tūkstošus IP adrešu,» viņš piebilda. Iecere pēc dažām nedēļām iedarbināt AES paliekot spēkā.
Rietumu eksperti uzskata, ka Stuxnet izplatība ir brīdinājuma zvans par augošo kiberieroču sacensību, kurā iesaistītas gan rietumvalstis, gan tādas attīstības valstis kā Krievija un Ķīna. «Šis ir pirmais datortārps, kas inficē rūpnieciskās kontroles sistēmas un ļauj hakeriem pārņemt kontroli pār svarīgām sabiedriskajām infrastruktūrām, piemēram, aizsprostiem, ūdenskrātuvēm, ķīmiskām iekārtām,» Reuters teicis ASV Kara flotes skolas nacionālās drošības profesors Dereks Reversons.
Stuxnet pirmo reizi identificēja firma Baltkrievijā 2010. gada jūnijā. Iespējams, ka tas cirkulē datorvidē jau kopš 2009. gada. Atšķirībā no parastajiem vīrusiem datortārps uzbrūk sistēmām, kas drošības apsvērumu dēļ netiek pievienotas internetam. To izplata ar zibatmiņām un līdzīgām ierīcēm.