Vainīgi Rietumi
Irānas valdības kontrolētā televīzija svētdien ziņoja, ka sadursmēs starp protestētājiem un policiju miruši desmit un ievainoti vairāk nekā simt cilvēku. Citi avoti vēsta, ka dzīvību zaudējuši 13 cilvēku, informē Reuters.
Protestētāji apmētājuši policijas speciālo uzdevumu vienības darbiniekus ar akmeņiem un aizdedzinājuši kādu mošeju un divas degvielas uzpildes stacijas. Sākotnēji tika ziņots, ka ugunsgrēkā dievnamā gājuši bojā vairāki cilvēki, bet vēlāk Irānas televīzija šo informāciju atsauca. Svētdien Teherānā valdīja relatīvs miers.
Politikas komentētāji uzskata, ka drošības iestāžu bargie pasākumi pret protestētājiem liecina, ka Irānas valdība ar viņiem nevēlas runāt un mēģinās apklusināt ar spēku.
Irānas oficiālie informācijas avoti paziņoja, ka «no protestiem ieguvēji ir tikai Rietumi, nevis irāņu tauta». Irānas prezidents M.Ahmadinedžāds bija tiešāks, apsūdzot Londonu un Vašingtonu par iejaukšanos Irānas iekšpolitikā. «Neapdomīgo paziņojumu dēļ jūs noteikti neierindosieties irāņu nācijas tuvāko draugu lokā. Es jums iesaku atteikties no iejaukšanās,» sacīja M.Ahmadinedžāds. ASV un Lielbritānija iepriekš aicinājušas izbeigt vardarbības izmantošanu pret protestētājiem un izmeklēt strīdīgos prezidenta vēlēšanu rezultātus.
Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Milibends pilnībā noraidījis Irānas apsūdzības un sacījis, ka tās vēl vairāk iedragā Teherānas tēlu pasaules acīs.
Izraida BBC žurnālistu
Irānas bijušais prezidents mēreni noskaņotais Mohammads Hatami svētdien brīdināja par bīstamām sekām, ja islāmiskā valdība aizliegs ielu protestus, kuros tiek atbalstīts prezidenta vēlēšanās zaudējušais Mirs Huseins Musavi.
Varas iestādes pavēlējušas britu raidsabiedrības BBC korespondentam Džonam Leinijam 24 stundu laikā atstāt Irānas teritoriju, svētdien ziņoja Irānas oficiālā ziņu aģentūra FARS. Viņš apsūdzēts nepatiesā notikumu atspoguļošanā, neitralitātes neievērošanā, protestētāju atbalstīšanā un irāņu nācijas tiesību neievērošanā, paziņoja FARS.