«Putina atgriešanās prezidenta krēslā būs tīri simboliska - viņš no savām rokām tā arī nekad nav izlaidis reālo varu,» saucot valdošās partijas Vienotā Krievija nedēļas nogales kongresā izziņotās ieceres par farsu, raksta Spānijas lielākais laikraksts El Pais. Līdz ar V. Putina publisko apņemšanos atgriezties valsts vadītāja godā esot iznīcinātas cerības uz Krievijas liberalizāciju, kā arī kliedēti sapņi par pārmaiņām, kas attālinātu valsti no autoritatīvas lielvaras.
Kā rakstā Karaļa atgriešanās norāda The Times, D. Medvedevs izskatījies nožēlojams, lūdzot V. Putinu atgriezties prezidenta amatā. Laikraksts aizrāda, ka maz ticams, ka kādā citā valstī 46 gadu vecumā darbspējīgs, pie labas veselības esošs un ar nākotnes vīziju bruņojies prezidents atteiktos kandidēt uz otru termiņu. D. Medvedevs pildījis V. Putina laipni atvēlēto lomu.
Arī Snob.ru ironiski uzteic D. Medvedeva izcilās prasmes nepievilt savu priekšgājēju, kurš bija spiests konstitūcijā noteiktā prezidentūras termiņa ierobežojuma dēļ atstāt iesildīto krēslu. D. Medvedevs pelnījis, lai viņa priekšā paklanās un pasaka lielu paldies. «Nekas, ka četru gadu laikā viņš tā arī nekļuva par īstu prezidentu un neko neizdarīja valsts labā. Toties viņš uzvedās kā patiess draugs.» Kā stāstījuši analītiķi raidsabiedrībai BBC, «tikai 14% krievu tic, ka D. Medvedevs ir reālais prezidents». Pārējie viņā saskatot V. Putina klēpja sunīti, tādēļ vēl jo vairāk paziņojums par lēmumu atgriezties pie varas grožiem bijis visgaidītākais scenārijs.
Savu varaskāri un karaļa cienīgas ilgas V. Putins nav slēpis. «Tas var izklausīties savādi, taču ideja par monarhiju man šķiet pievilcīga, jo monarham nav jāuztraucas par vēlēšanām un viņš var koncentrēties uz savu pavalstnieku labklājību, tādēļ tā nemaz nav tik slikta doma,» V. Putina vārdus atminas Kommersant žurnālists Andrejs Koļesņikovs, kurš pētījis politiķa biogrāfiju.
Tomēr pasaules medijus pārņēmis satraukums par turpmāko Krievijas virzību un attiecībām ar rietumvalstīm, kas piedzīvoja uzlabojumu, kad 2008. gadā pie varas nāca par krietni liberālāku uzskatītais un ar maigāku retoriku apveltītais D. Medvedevs. V. Putins droši demonstrējis ASV un Eiropas Savienībai, ka ir diktators, kuram maz rūp kaut vai ārējas formas demokrātijas uzturēšana. 2024. gadā viņš varētu būt kopumā pārvaldījis Kremļa atslēgas ceturtdaļgadsimtu, kas «palielina iespēju atgriezties padomju laikos, kad senili vadītāji mira, aizvien atrodoties pie varas», uzsver The Times.