Nacionālais veselības dienests (NVD) atzīst, ka neviena sistēma nav neuzlaužama, un sola rūpēties par datu aizsardzību pret uzbrukumiem. Uz jautājumu, vai gadījumā, ja sistēma uz laiku nobrūk, piemēram, tīkla darbības traucējumu dēļ, neapstāsies darbs, NVD pārstāve Evija Štālberga atbild - e-veselības informācijas sistēmā ir paredzēta informācijas rezerves kopiju veidošana. Tās veidošot ar noteiktu regularitāti un uzglabās atšķirīgos datu nesējos.
Pirmais solis, ko ieteiktu, ir izanalizēt drošības riskus, par e-veselības sistēmas ieviešanu saka K. Solovjovs. «To veic un pasaka, jā - salauzt kaut ko varēs, bet, piemēram, ar mazu varbūtību.» Ja iespējams auditēt sistēmu un analizēt tās darbību, kad tā ir gatava, labākajā gadījumā ir iespējams atrast drošības kļūdas, kādas iepriekš pasaulē jau bijušas. Neredzētas un jaunas kļūdas auditā neatklāšoties. Tās kļūdas, kas bija VID datu noplūdes gadījumā, visticamāk, būšot pārbaudītas. Drošāka par citām sistēmām e-veselība visdrīzāk nebūs. K. Solovjovam grūti komentēt, cik interesanti hakeriem var būt medicīnas dati. «Ja nu kāds speciāli pasūta piekļūt kāda datiem. Ja tur būs personas kodi, adreses, telefona numuri - šie dati ir interesanti,» viņš saka. Teorija liecinot, ka lielākā daļa incidentu nemaz netiek atklāti, visticamāk, neviens nav pamanījis piekļuvi.
E-veselības projekts pilnībā tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem. Elektroniskās veselības kartes, kurā būs pacientu medicīniskā informācija, Informācijas platformas projekta, e-pieraksta, e-receptes kopējās izmaksas ir 4 912 644 lati. E-pierakstu izstrādā Lattelecom, elektroniskās veselības kartes informācijas sistēmu - Datorzinību centrs, sistēmas integrācijas platformu - ABC Software un Meditec, e-receptes sistēmu - In-volv Latvia un ABC Software.