«Ja jau man, iegūstot Latvijas pilsonību un balotējoties pašvaldību vēlēšanām, tika veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un nekāda neatbilstība netika konstatēta, man nav saprotams, kādēļ tagad, pēc politisko konkurentu iesnieguma ar lūgumu izvērtēt manu iespējamo saistību ar VDK, atbildīgās institūcijas pēkšņi ir mainījušas savu nostāju. Ja jau ir radušās domstarpības, tad lai visu izlemj tiesa,» uzsvēra B. Ivanovs.
Latgales partijas līdzpriekšsēdētājs un Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis paskaidroja, ka jautājumu par B. Ivanova izslēgšanu no partijas rindām Latgales partija pagaidām neplāno skatīt. Šāds jautājums varētu tikt skatīts tikai tad, ja tiesa atzītu, ka B. Ivanovs tiešām ir sadarbojies ar VDK.
Likums paredz, ka TSDC pirms pašvaldību vēlēšanām veic deputātu kandidātu sarakstu pārbaudi un sniedz informāciju katrai konkrētai novada vai pilsētas vēlēšanu komisijai. SAB preses pārstāve Iveta Maura apstiprināja, ka 22. aprīlī TSDC ir sniedzis atzinumu Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisijai par tajā brīdī deputāta kandidāta Borisa Ivanova neatbilstību Pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam, proti, viņš pēc TSDC rīcībā esošajām ziņām bijis VDK štata darbinieks. Atbilstoši šim likumam šādu cilvēku nevar pieteikt par kandidātu un ievēlēt pašvaldībā. TSDC jau 2012. gada 27. jūnijā esot informējis Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, kas nodarbojas ar naturalizēšanas procesu, par B. Ivanova darbību padomju drošības dienestā. Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga apstiprināja, ka Specializētajā vairāknozaru prokuratūrā ir sākta pārbaudes lieta par to, vai Boriss Ivanovs ir bijis padomju drošības dienesta štata darbinieks.
LETA