Tomēr ziņu aģentūra _Associated Press_ vēsta, ka šogad Beržē kungs plāno «nokārtot attiecības» arī ar šo fondu un doties pelnītā atpūtā. «Nokārtot attiecības» šoreiz, izskatās, nozīmē abu vīriešu kopdzīves laikā sakrātā «totālu likvidāciju» - pilnīgi visu lietisko «pierādījumu» izpārdošanu. Tā sakot, Soldes total.
Cenas - no 500 eiro
Pirmais paziņojums. Ņemot vērā, ka kaislīgo kolekcionāru, skaistu mākslas un antikvāro priekšmetu cienītāju Senlorāna un Beržē pirmā milzīgās privātkolekcijas izpārdošanas daļa Christie's izsolē, kas notika triju dienu «maratonā» šogad februārī Parīzes Grand Palais muzejā (tika pārdoti 733 priekšmeti, ieskaitot glezniecības, tēlniecības un lietišķās mākslas jeb dizaina šedevrus), ne tikai kļuva par gada ievērojamāko Francijas kultūras un augstākās sabiedrības dzīves notikumu, bet ienesa pasakainu, šokējošu naudas summu (373,9 miljoni eiro jeb 483,8 miljoni ASV dolāru - tā ir lielākā summa, ko izsoļu nams Christie's jebkad nopelnījis vienā izsolē), mesjē Beržē šā gada 17., 18. un 19. novembrī «zem Christie's āmura» nolēmis likt arī visus pārējos, mazāk vērtīgos, muzeju cienīgu šedevru statusam ne gluži atbilstīgus mākslas un antikvariāta piederumus. Tie novērtēti par daudz pieticīgākām summām - nevienas izsolei paredzētās «mākslas lietas» cenas estimeits (izsoles starta summa) nepārsniedz 100 000 eiro.
Taču pārsteidz piedāvāto priekšmetu daudzums - 1200, kopējais pārdošanas apjoms varētu sasniegt 3-4 miljonus eiro. Visa izsoles peļņa tiks novēlēta Pjēra Beržē dibinātajam AIDS izpētes centram Francijā. Mākslas un dizaina priekšmeti - zīmējumi, gleznas, sudrabs, mēbeles, sīkplastika, grāmatas, sadzīves nieki - nāk gan no privātās pils Chateau Gabriel Normandijā, kuru pāris iegādājās 80.gadu sākumā (pils interjerus iekārtoja slavenais dekorators Žaks Grānžs, iedvesmojoties no Senlorānam tuvām kultūras vērtībām - Marsela Prusta romāna Zudušo laiku meklējot un Lukīno Viskonti filmas Nevainīgais), gan Senlorāna Parīzes biroja Marsa avēnijā Parīzē, gan pieciem abu kolekcionāru Parīzes dzīvokļiem. Cenas - sākot no 500 eiro (par krēsliem, galdiņiem, lampām art nouveau stilā no dzīvokļiem Babilonas un Bonaparta ielā) līdz vairākiem desmitiem tūkstošu par tādiem «sīkumiem» kā Napoleona III dīvāns, Emīla Gallē svečturi, Pablo Pikaso, Hoana Miro, Františeka Kupkas, Natālijas Gončarovas skices un zīmējumi, 2007.gada izlaiduma melnais Mercedes-Benz (estimeits 30 000-50 000 eiro). Pārdotas tiks pat lietotas Louis Vuitton un Hermes ceļojumu somas un čemodāni (cenas no 1000 eiro).
Laimīgas dzīves muzejs
Otrais paziņojums, sensacionālais. Ne īpaši vērtīgu mākslas un sadzīves priekšmetu kolekcijas izsole nav nekas neparasts, protams, ja neņem vērā kolekcijas īpašnieku vārdus. Taču sensacionalitātes garša piemīt faktam, ka Beržē nolēmis pārdot arī Senlorāna māju Marokā, slaveno Tanžeras villu Mabrouka (Veiksmes nams), kuru pats modes ģēnijs bija iecerējis pārvērst par «laimīgas dzīves muzeju». Senlorāns un Beržē šo villu iegādājās 1998.gadā, pārvarējuši smagu cilvēciskās atsvešinātības krīzi. Šajā namā Īvs bieži uzturējās pašā dzīves nobeigumā - kā atzinis Pjērs, «zināmu baudas prieku gūšanas dēļ, kad viņu mocīja smagas depresijas».
Visiem, kuri interesējas par iespējām nopirkt Veiksmes namu, jāgriežas nekustamo īpašumu aģentūrā Residence Helvetia of Marrakech.