Tomēr ministrija atbildē Dienai apgalvo, ka izdevēju bažas ir veltīgas, jo sarakstā esot minēta tikai bibliogrāfiskā informācija par grāmatām, kas izmantotas mācību materiālu veidošanas gaitā. Pašas grāmatas portālā atrodamas nav, uzsver IZM pārstāvis Jānis Bēniķis.
«Visas mācību grāmatas par brīvu IZM jaunajā portālā! Izdevēji un autori var iet bekas lasīt! Komunisms uzvar!» Tviterī rakstīja uzņēmēja V. Kilbloka, kura šajā sociālajā tīklā ministriju ir kritizējusi arī agrāk. Iepriekšējā reize bija pērn jūnijā, kad Zvaigzne ABC sociālajā tīklā pamanīja kādu izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un apgāda Lielvārds valdes priekšsēdētāja Aivara Gribusta saraksti, kur abi apspriedās par digitālajiem mācību līdzekļiem. Zvaigzne ABC uz to reaģēja ar aizdomām par aizmugurisku vienošanos toreiz vēl gaidāmajā mācību līdzekļu digitalizācijas konkursā. Tiesa, konkursā, kas noslēdzās jūlija beigās, drīkstēja pieteikties tikai skolas un biedrības, nevis paši izdevēji.
Šoreiz izdevniecībai ir bažas par IZM portālu Skolas.lv, kurā ievietota elektronisko mācību līdzekļu krātuve ar gandrīz 2500 dažādiem materiāliem. Tieši kādi mācību līdzekļi portālā ir pieejami, uzzināt var tikai autorizētie lietotāji, tomēr ikvienam Skolas.lv apmeklētājam pieejamā sarakstā ir minētas konkrētas grāmatas. «Izglītības apgādu asociācija ministrijai ir uzrakstījusi vēstuli, kurā mēs piedāvājam slēgt līgumus un vienoties par samaksu par darbu izvietošanu šajā portālā,» izdevēju nostāju pauž V. Kilbloka.
Lai gan par izdevēju sagatavoto vēstuli ministrija uzzināja tikai trešdienas pēcpusdienā no Dienas, tajā pausto satraukumu tā uzreiz noliedza. «Lai kliedētu izdevēju bažas par mācību līdzekļu sarakstā redzamajiem konkrētu grāmatu nosaukumiem, jāsaka, ka tām nav nekāda pamata,» atbild IZM pārstāvis J. Bēniķis. Viņš norāda, ka mācību līdzekļu katalogā esot atrodami dažādu projektu ietvaros radītie mācību materiāli. Tāpat tajā iekļauta arī ALEPH bibliotēku katalogā esošā bibliogrāfiskā informācija par materiālu tapšanas gaitā izmantotām mācību grāmatām, bet pašu izdevumu tur neesot. Ja kādam izdevējam tomēr rodas pamatotas bažas par šī kataloga saturu, ikviens varot vērsties ministrijā. Vienlaikus IZM pārstāvis J. Bēniķis uzsver, «ka pirms materiālu ievietošanas viss tika rūpīgi izpētīts un viss ir izdarīts likuma robežās». Portālā ievietotie materiāli pie pilotskolām nonāca decembrī, bet šobrīd pieeja pakāpeniski tiek nodrošināta arī citām izglītības iestādēm.