Daļa komentētāju uzskata, ka pienācis laiks atteikties no Izraēlas ienaidnieku iznīcināšanas ārzemēs, jo šādas operācijas nodara kaitējumu Izraēlas tēlam pasaulē.
Tumšās operācijas
Mossad atbalstītāji iebilst, ka Izraēlai ir tiesības izmantot visus iespējamos paņēmienus, lai aizstāvētu savas intereses un cīnītos par ebreju valsts izdzīvošanu. «Ja mēs, Izraēlas pilsoņi, gribam nodrošināt šīs valsts pastāvēšanu, mums jābūt gataviem cīnīties dienu un nakti, gaismā un tumsā,» ziņu aģentūrai AP stāsta bijušais Mossad aģents Rafi Satons.
Dubaijas slepkavība bija viena no Mossad «tumšo operāciju» izpausmēm. Izraēlas slepenais dienests gadu gaitā ieguvis izcili profesionālas un efektīvas organizācijas reputāciju, taču Dubaijas incidents parādīja, ka arī labākajiem dienestiem gadās kļūdas. Pati operācija sasniedza savu mērķi: Dubaijas viesnīcā tika nogalināts palestīniešu grupējuma Hamas kaujinieks Mahmūds el Mabhuhs, kurš organizēja ieroču sūtīšanu no Irānas uz Gazas joslu. Taču izraēlieši negaidīja, ka informācija par Mossad aģentu līdzdalību tiks izbazūnēta pa visu pasauli un izraisīs nopietnas nesaskaņas ar Eiropas valstīm. Eiropiešu dusmas izraisīja tas, ka Mossad aģenti, lai iekļūtu Dubaijā, izmantoja viltotas ES pilsoņu pases. Izraēlas reputāciju pirms gada jau iedragāja bruņotais konflikts Gazas joslā, tādēļ jaunas nesaskaņas ar Eiropas valstīm izraēliešiem nebūt nebija vajadzīgas.
Cīņa pret Irānu
Izraēlas presē izskanējis aicinājums atcelt no amata Mossad vadītāju Meiru Daganu, kurš pārāk aizrāvies ar palestīniešu līderu vajāšanu, lai gan lielākās briesmas Izraēlas drošībai rada Irānas režīms. Mossad spiegiem vajagot sakopot spēkus cīņai pret Irānu, kas tuvojas atombumbu iegūšanai. Izraēla apņēmusies nepieļaut šādu pavērsienu, jo tas radītu eksistenciālus draudus ebreju valsts drošībai.
M. Dagans gan neplāno atteikties arī no atsevišķu Izraēlas ienaidnieku iznīcināšanas. Mossad vadītājam joprojām ir daudz atbalstītāju Izraēlā, jo ļaudis uzskata, ka Mossad rīkojas pareizi, iznīcinot arābu kaujiniekus, kas plāno uzbrukumus Izraēlai. Taču citi iebilst, ka lielāku uzsvaru vajadzētu likt uz politiskiem konfliktu risināšanas paņēmieniem. Neatrisinot konflikta cēloņus, katra nogalinātā terorista vietā var parādīties trīs jauni. «Dažkārt man šķiet, ka šajās operācijās mēs ieguldām pārāk daudz enerģijas un resursu, jo tas ir vieglāk, nekā risināt stratēģiskus jautājumus, piemēram, izdomāt, ko iesākt ar Hamas,» sarunā ar AP secina bijušais Izraēlas izlūkdienesta virsnieks Ārons Kleins.