Priekšlikumu atbalstījuši 76 Eiropas Parlamenta deputāti pārsvarā no populistiskajām, eiroskeptiķu un nacionālistu partijām - Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP), Francijas Nacionālās frontes un Itālijas Piecu zvaigžņu kustības. Lai ierosinātu balsojumu, ir nepieciešams, lai to atbalsta vismaz 10% no 751 Eiropas Parlamenta deputāta.
Parlamentam nav varas «izbalsot» kādu no 28 Eiropas Komisijas locekļiem. Lai padzītu visu Eiropas Komisiju, par to jānobalso ar divu trešdaļu vairākumu. Komisijas izbalsošana būtu bezprecedenta gadījums, taču atbalsta trūkums no klasisko partiju puses faktiski padara šādu scenāriju par ārkārtīgi maz ticamu.
Ž. K. Junkeram tiek pārmests, ka laikā, kad viņš bija Luksemburgas premjerministrs, viņa vadītā valsts izmantojusi «agresīvas» nodokļu apiešanas un minimizēšanas shēmas, lai ar īpašiem līgumiem pievilinātu ap 340 multinacionālo firmu un globālo banku. Pēc priekšlikuma autoru teiktā, šādas shēmas Eiropas Savienības dalībvalstīm radījušas miljardu eiro zaudējumus neieņemtos nodokļos.
Ž. K. Junkers, kurš bija Luksemburgas premjerministrs 18 gadu, bet pirms tam finanšu ministrs, ir uzsvēris, ka visas nodokļu vienošanās, kas panāktas viņa atrašanās laikā Luksemburgas valdības amatos, atbilstot gan nacionālajiem likumiem, gan starptautiskajiem noteikumiem. «Nekas manā pagātnē neliecina, ka man bija nodoms organizēt izvairīšanos no nodokļu maksāšanas Eiropā,» viņš paziņoja Briselē pagājušajā nedēļā.