«Armija vēlas garantēt mieru, kārtību un drošību visām cilvēku grupām un visām partijām,» bruņoto spēku ziņoto pārraidīja vietējie televīzijas kanāli. «Iedzīvotāji aicināti nekrist panikā un turpināt ierastos darbus tāpat kā līdz šim. Karastāvokļa izsludināšana nav valsts apvērsums.»
Pagaidu valdība par armijas plāniem pirms tam neesot zinājusi. Armija solījusi, ka nejauksies pagaidu valdības darbā. «Viss notiks kā līdz šim, izņemot to, ka par valsts drošības jautājumiem tagad atbildīgi bruņotie spēki,» valdības pārstāvju ziņoto citēja raidsabiedrība BBC.
Karastāvoklis ieviests dienu pēc tam, kad pagaidu premjerministrs Nivatamrons Bonsonpaisans paziņoja, ka nepiekāpsies protestētāju priekšā un neatkāpsies no amata.
Šomēnes Taizemes Konstitucionālā tiesa no amata atstādināja premjerministri Jinglaku Šinavatru un deviņus viņas valdības ministrus. Kopš novembra Taizemi pārņēmuši plaši pret valdību vērsti protesti. Demonstranti līdzšinējo premjeri apsūdz korupcijā, pilnvaru pārkāpšanā un balsu pirkšanā.
Premjeres atstādināšana nespēja apslāpēt nemierus, un protestētāji iebilst, ka pie varas aizvien atrodas līdzšinējā valdošā partija. Taizemi tagad pārņēmuši gan valdības atbalstītāju, gan kritiķu protesti, vairojot bažas par iespējamu vardarbības uzliesmojumu. Kopš pagājušā novembra ar politiku saistītā vardarbībā dzīvību zaudējuši vismaz 25 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 700 ievainoti. Valdības kritiķi pieprasa, lai tiktu nozīmēts «neitrāls» ministru prezidents, kas pārraudzītu vēlēšanu reformas, bet valdība un tās atbalstītāji iestājas par ārkārtas vēlēšanām.
Cīņa par varu valstī Taizemē ik pa brīdim uzplaiksnī jau kopš 2006. gada, kad armijas īstenotā valsts apvērsumā tika gāzts toreizējais ministru prezidents Taksins Šinavatra, šomēnes atstādinātās premjerministres J. Šinavatras brālis, kurš apsūdzēts korupcijā un varas ļaunprātīgā izmantošanā. Kopš 1932. gadā Taizeme atteicās no absolūtās monarhijas, valstī notikuši jau 11 armijas īstenoti apvērsumi.