Rīgā +16 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Izsprūk pēc paviršībām

Cīnoties ne tikai ar pretinieku, bet arī ar noskaņošanās trūkumu, VEF Rīga basketbolistus glāba acīmredzams pārsvars meistarībā, tāpēc pirmajā spēlē kopš Latvijas čempioniem vairs nav pat teorētiskas izredzes sasniegt VTB Vienotās līgas izslēgšanas turnīru rīdzinieki pārliecinoši ar 83:73 pieveica finansiālu problēmu nomocīto Somijas Bisons.

Pirms trijām dienām turnīra tabulā astotajā vietā esošais Ņižņijnovgorod izcīnīja savu 14. uzvaru sezonā, kļūstot neaizsniedzams rīdziniekiem, kuri tādejādi zaudēja pēdējās teorētiskās izredzes tikt ceturtdaļfinālā. Tiesa, reālas iespējas rīdziniekiem bija zudušas jau sen, tāpēc ar to diezin vai var attaisnot pārāk pasīvo spēli un vieglāko ceļu meklējumus pret Bisons, kas piedzīvo pamatīgu krīzi un pēdējā laikā nomainījis trīs ceturtdaļas sastāva. Somi, precīzāk - klubu pārstāvošie amerikāņi, spēlēja brīvi un vienkārši, bet VEF Rīga viņiem pielāgojās, pilnībā neizmantojot savu pārsvaru, kas īpaši liels bija groza apakšā. Tas viesiem ļāva kontrolēt teju visu pirmo puslaiku, taču tā beigās ar agresīvu presingu izdevās piespiest pretiniekus kļūdīties trīs reizes pēc kārtas, un Frančisko Kruss ar precīzu tālmetienu pielika punktu 14:2 izrāvienam puslaika beigās.

Pēc pārtraukuma rīdzinieki šķietami droši kontrolēja pārsvaru, kas uz brīdi sasniedza pat 19 punktus, taču koncentrēšanās trūkuma dēļ pieļautās kļūdas deva Bisons basketbolistiem pēdējās minūtēs iespēju izglābties, līdzīgi kā viņi to izdarīja arī pirmā riņķa spēlē savā laukumā. Pēdējā pusotrā minūtē gan Bisons pievīla metienu precizitāte, tāpēc tuvāk par piecu punktu starpību viņi netika.