Pēdējoreiz abas komandas PČ savstarpējā spēlē tikās 2011. gadā Košicē, kad cīņā par palikšanu augstākajā grupā Latvija uzvarēja ar 6:3. Baltkrievi ir pārliecinoši apspēlēti arī 2003. gadā Turku (4:0) un 1996. gadā B grupas turnīrā Eindhovenā (6:3), taču neaizmirstamākais panākums tika izcīnīts 2005. gadā Rīgā pirmsolimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kad Latvija mača beigās no 2:4 atspēlējās līdz 5:4. Tiesa, arī baltkrievi pāris reižu ir aizlikuši mūsējiem kāju priekšā. Sāpīgākais zaudējums ir piedzīvots 1996. gadā pirmsolimpiskajā kvalifikācijā Rīgā (1:4). Nepatīkamas sajūtas bija arī 1999. gadā Lillehammerē, kad pēc 1:2 zaudējuma tā gada rudenī bija jābrauc uz kvalifikācijas turnīru par palikšanu A grupā.
Par spīti pozitīvajai bilancei un augstākai vietai rangā, Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans pēc svētdienas treniņa norādīja, ka pirms mača favorīta lomā ir Baltkrievija. «Novērtējot šīs valsts izmērus un hokejistu skaitu, tas ir jāatzīst. Šajā pasaules čempionātā nevienā spēlē mēs neesam favorīti.»
Treniņa laikā vēl nebija pieņemts lēmums par Zemgu Girgensonu, taču Nolans jau ieskicēja izmaiņas sastāvā. «Klāt nāks aizsargs Artūrs Kulda, bet nebūs Girgensona. Tātad sastāvs līdzsvarosies, jo būs plus viens un mīnus viens. Vārtus sargās Edgars Masaļskis. Mums ir nepieciešams pieredzējis spēlētājs ar līdera dotībām.»
Pēc Nolana domām, Baltkrievija ir prasmīga komanda, kurai ir vairāki augstas klases hokejisti, tomēr vienu viņš īpaši izcēla. «Mihails Grabovskis faktiski vienatnē uzvarēja Vāciju. Mums būs jācenšas ierobežot viņu un citus vadošos baltkrievu spēlētājus tā, kā to izdarījām ar Aleksandru Ovečkinu spēlē ar Krieviju. Ja spēlēsim savu spēli, mums izdosies viņus pieveikt.»
Uzbrukumā svētdienas treniņā bija trīs mainīti virknējumi: Ņiživijs - Vasiļjevs - Indrašis, Meija - Džeriņš - Cipulis, Štāls - Bērziņš - K. Jass. Nemainīga palika maiņa: M. Rēdlihs - Daugaviņš - Ķēniņš. Kulda uz ledus netrenējās, tāpēc par aizsargu pāriem nebija skaidrības.