Abu komandu iepriekšējā spēle šī gada martā Prāgā vairo Latvijas līdzjutēju optimismu. Toreiz pēc Alekseja Višņakova vārtiem sarkanbaltsarkanie ilgu laiku bija vadībā un neļāva čehiem neko bīstamu izveidot pie Andra Vaņina vārtiem, tomēr kompensācijas laikā izlaida uzvaru no rokām - 1:1.
Ar to maču sākās Latvijas izlases progress sniegumā pēc 0:6 fiasko pērnā gada rudenī. Marians Pahars Čehijā pamainīja spēles shēmu, pamatsastāva izvēles principus, un līdz šim jaunais modelis deva augļus. Un tieši ar to maču sākās arī Čehijas lejupslīde. Kvalifikāciju čehi sāka ar četrām uzvarām pēc kārtas, taču pēc klupiena pret Latviju sekoja arī zaudējums pārbaudes mačā Slovākijai (0:1) un atlases spēlē Islandē (1:2), zaudējot A grupas līderes godu.
Čehija, kas tikai vienreiz piedalījusies Pasaules kausā (2006. gadā), toties Eiropas čempionātos allaž izcēlusies (kopš 1996. gada tā izcīnījusi 2., 10., 3., 11. un 6. vietu), iespējams, par ātru noticējusi, ka brauks 2016. gada vasarā uz Franciju. Rīgā tā ieradīsies bez sava galvenā saspēles veidotāja Tomāša Rosicka. Turklāt 13 no 23 sastāvā iekļautajiem spēlētājiem izlasē aizvadījuši mazāk par 10 mačiem, četri vispār vēl nav spēlējuši, un saspringtā spēļu grafika dēļ čehi būs spiesti izdarīt pārmaiņas sastāvā salīdzinājumā ar ceturtdienas maču pret Kazahstānu...
Tieši to pašu paredzējis arī Pahars, kurš gan būs spiests meklēt svaigus spēkus pret Čehiju arī tādēļ, ka vairāki Latvijas futbolisti nepietiekamas spēļu prakses dēļ nav optimālā fiziskajā kondīcijā. Rīgā, iespējams, varēs sagaidīt 28 gadus vecā Skonto pussarga Igora Kozlova debiju izlasē, varbūt iespēja tiks dota eirokausos sevi labi apliecinājušajiem Edgaram Jermolajevam un Artūram Karašauskam. Nav izslēgts, ka, domājot par nākamo atlases ciklu, rezervē tiks atstāts bez kluba esošais kapteinis Kaspars Gorkšs, jo izlases nākotnes modeļa centra aizsargu duets varētu būt Kaspars Dubra un Vitālijs Jagodinskis. Pārmaiņas sastāvā noteikti būs, taču tas, cik daudz, būs atkarīgs arī no ceturtdienas mača iznākuma pret Turciju.