Pašreizējā informācija liecina, ka persona, kas aktīvi rīkojas Telegraf īpašnieku interesēs, ir uzņēmēja Jeļena Breslava. Jau iepriekš izskanēja informācija, ka varētu būt radīta shēma, kā mediju holdingam News Media Group (NMG), kurā bez Telegraf ietilpst vēl vairāki krievu valodā iznākoši mediji, nonākt Krievijas banku magnāta Vladimira Antonova kontrolē. Šajā kontekstā izskanēja salīdzinoši neliels uzņēmums Biznesa matrica, tā lielākā īpašniece J. Breslava Dienai iepriekš pauda gatavību iegādāties Telegraf. Oficiāli Telegraf īpašnieki nav mainījušies, bet J. Breslava aktīvi darbojas īpašnieku vārdā, piemēram, apspriežot ar redakcijas vadību laikraksta satura stratēģiju.
NMG padomes loceklis Vadims Jerošenko uzsver, ka Telegraf pārdošanas darījums iestrēdzis, jo neesot atrunāti visi nosacījumi. Uz norādi, ka J. Breslava jau publiskajā telpā pieteikta kā izdevēju pārstāve, V. Jerošenko atbild: «Domāju, ka viņa steidzas.» Savukārt NMG valdes priekšsēdis Ernests Martiņuks skaidro, ka J. Breslava esot konsultante. Viņa pati saka: «Es pārstāvu pati sevi. Esmu ekonomiste, augstas klases speciāliste, un no tā izriet manas pilnvaras.» Īpašnieki, kam pieder 100% NMG, sabiedrībai tikšot darīti zināmi, kad būs nokārtotas visas formalitātes. Tas ieildzis tāpēc, ka NMG ir akciju sabiedrība. Iepriekš Telegraf īpašnieku kontekstā locīts Ventspils uzņēmēja Oļega Stepanova vārds, kam gan oficiāls apstiprinājums nekad nav sniegts.
Viens no skaidrojumiem pretrunām ap Telegraf īpašnieku jautājumu varētu būt tas, ka, iespējams, īpašnieku maiņas darījums jau noticis, taču pašlaik nav atrasta shēma, kā publiski noformēt jauno īpašnieku, ko neapstiprina neviens vadības pārstāvis. Iepriekš tika pieļauts, ka J. Breslava varētu ņemt kredītu a/s Latvijas krājbanka, kuras lielākais akcionārs ir Lietuvas AB Bankas Snoras. Tā savukārt ietilpst Krievijas banku kompānijā Konvers Grup, kuras prezidents ir V. Antonovs. Informētu avotu teiktais liecina, ka Krājbankas kredīta izsniegšanu nobremzējusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK). Oficiālu apstiprinājumu tam neizdevās iegūt, jo FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece norāda, ka šādu informāciju liedz izpaust likums. Taču, ja kredītlīdzekļu piesaiste no Krājbankas nav iespējama, varētu būt jāmeklē jauna shēma Telegraf pārdošanas procesa noformēšanai. J. Breslava par kredīta ņemšanu komentārus sniegt nevēlējās.
Šķiršanās no līdzšinējā galvenā redaktora varētu liecināt par īpašnieku vēlmi mainīt Telegraf saturu. A. Krasņitskis pieļauj, ka avīzes raksts par to, ka direktors esot draudējis izslēgt no skolas skolēnu, kurš Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC) nosaucis par muļķi, varētu būt tikai pēdējais piliens īpašnieku pacietības kausā. Starp viņu un īpašniekiem bijušas uzskatu atšķirības principiālos jautājumos - A. Krasņitskis presi uzskatot par sabiedrības sargsuni, savukārt īpašnieku uzspiestā stratēģija, pēc A. Krasņitska teiktā, esot bijusi vērsta uz «psihoterapeitisku pozitīvu noskaņojumu sabiedrībā».
Pagaidām laikraksta galvenā redaktora pienākumus pilda līdzšinējais Ekonomikas nodaļas vadītājs Andrejs Švedovs. Šajā kontekstā neoficiāli izskanējis arī Anastasijas Peteres, kādreizējās TV5 darbinieces un lidostas Rīga valdes priekšsēža Krišjāņa Petera sievas, vārds. Viņa sākusi strādāt Telegraf un atbildot par interneta portālu, tomēr J. Breslava uzsver, ka A. Peteri neesot plānots iecelt par galveno redaktori.