Kādā britu pētījumā, aptaujājot 700 cilvēku, secināts, ka Jaunā gada plānus - zaudēt svaru, atmest smēķēšanu, izglītoties vai veidot labākas attiecības - īsteno mazāk nekā ceturtā daļa aptaujāto. 78% cilvēku savas apņemšanās nerealizēja. Psihologi skaidro, ka vairākums cilvēku mērķu sasniegšanai nepieliek lielas pūles. Tie ir cilvēki, kuri vairāk sapņo, nevis dara, stāsta eksperti. Ja mēģināt nomest svaru, tad nepietiek piestiprināt modeles attēlu pie ledusskapja durvīm vai arī tikai fantazēt par rezultātiem.
Daudz veiksmīgāk Jaunā gada plānu ievēro tie, kuri savas apņemšanās mēģina sasniegt pakāpeniski un apbalvo sevi par katru soli, kurš tos tuvina izvirzītajam mērķim, vai arī palielās draugiem par saviem sasniegumiem. Protams, viena no veiksmīgākajām metodēm ir turēties pie izstrādātā plāna.
Pēdējā brīža apņemšanās ir lemtas neveiksmei, lai gan tās tiek uzņemtas ar lielu sajūsmu, tomēr drīz vien gribasspēks noplok, jo šādi lēmumi ir mazāk motivēti, skaidro eksperti. Ja tā ir mirkļa iegriba, tas nozīmē, ka neesat gatavs pūlēties, lai mērķi sasniegtu. Nespēja sasniegt savu mērķi bieži vien ir psiholoģiski sāpīga, tā var laupīt cilvēka paškontroles apziņu.
Pētījums liecina, ka Jaunā gada apņemšanās plānus izdodas īstenot arī tiem, kuru mērķis ir īstenot tikai vienu apņemšanos.