Organizatori slavē nebeidzamās iespējas, ko iegūst konkursanti, arī Latvijas šī gada pārstāve Aisha. Taču tā ir tikai ārējā spozme, jo arī _Jaunais vilnis_ krīzes laikā ir noplacis. Mākslinieki samazina savas ambīcijas un honorārus, bet nekustamo īpašumu mākleri necer uz spontāniem Krievijas viesu pirkumiem.
Nemainīga palikusi tradīcija Jauno vilni izmantot lietišķu darījumu organizēšanai, lai apvienotu patīkamo ar lietderīgo. Oficiāli zināms, ka pasākumu apmeklēs vairākas ietekmīgas Krievijas amatpersonas un uzņēmēji, kas Rīgā ieradīsies uz kārtējo Latvijas - Krievijas starpvaldības komisijas sēdi. Viņu vidū būs arī miljardieris Alfa bank prezidents Pjotrs Avens, kurš vēl pirms pāris gadiem neslēpa savu interesi iegādāties Parex banku. Vai šāda interese viņam ir joprojām, Dienai neizdevās noskaidrot. Parex bankas pašreizējam prezidentam Nilam Melngailim neesot plānota tikšanās ar P.Avenu, un arī Jauno vilni viņš neapmeklēšot, informēja bankas pārstāve Maija Celmiņa.
Biznesa haizivju mazāk
Uz Jauno vilni nedosies arī premjers Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars (abi JL), kam šonedēļ ieplānotas tikšanās ar Latvijas un Krievijas starpvaldības komisijas dalībniekiem. Krievijas pusi sarunās par dažādiem ekonomikas un transporta nozares jautājumiem pārstāvēs Krievijas transporta ministrs Igors Levitins un ietekmīgi uzņēmēji - Aleksandrs Šohins un P.Avens. Pēdējais Jaunā viļņa laikā Rīgā viesojās jau pirms diviem gadiem, lai gan toreiz ne uz vienu koncertu tā arī neaizgāja.
Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad par citu ievērojamu krievu biznesa haizivju atbraukšanu ziņu nav. Parasti šie cilvēki ierodas inkognito, jo publicitāti nealkst. Jūrmala viņiem ir ļoti pateicīga vieta, jo Latvijas prese Krievijas varenos sejā nepazīst.
Dosies arī Ušakovs
Šogad Jaunajam vilnim augusi Latvijas politiķu uzmanība. Paklausīties, kā uz fonogrammas Dzintaru koncertzālē dzied savulaik Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļautais Josifs Kobzons, kā arī citas Krievijas estrādes zvaigznes, šogad atkal dosies Valsts prezidents Valdis Zatlers. Vai, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad viņš Rīgas pilī pieņems Jaunā viļņa zvaigznes, V.Zatlers vēl nav izlēmis.
Šogad pirmo reizi pretimnākšanu konkursam izrādījusi Rīgas dome ar jaunievēlēto mēru Nilu Ušakovu (SC), kurš jau paziņojis par draudzības un biznesa saišu stiprināšanu ar Krieviju. N.Ušakovs speciālā pieņemšanā jau tikās ar Jaunā viļņa konkursantiem un plānojis arī apmeklēt pašu koncertu. Apmeklētāju vidū būs arī vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC), kurš uz Jauno vilni dodas katru gadu.
No politiķiem pirmajās rindās gozēsies arī Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics un viņa trīs vietnieki. Par biļetēm viņi nemaksās, jo Jūrmalas dome ir viens no festivāla organizatoriem. Šogad papildu finansējumu kārtības nodrošināšanai Jūrmalas dome gan nav piešķīrusi, jo nenotiek nakts diskotēka, kam vajadzēja pastiprinātu policijas kontroli, informēja Jūrmalas domē.
Biļetes - līdz Ls 200
Par spīti krīzei, biļešu cenas uz Jauno vilni tikai augušas. Dārgākās ir atklāšanas un noslēguma koncertu biļetes, kad uzstāsies arī leģendārais zviedru duets Roxette. Biļetes uz šiem koncertiem maksā no 40 līdz pat 200 latiem. Biļešu pakete VIP ložā maksā 18 000 latu. «Biļetes pērk labi,» pastāstīja Dzintaru koncertzāles vadītājs Andrejs Kondratjuks.
Uz labiem reitingiem šogad cer arī telekompānija LNT, kas pasākumu translēs tiešraidē. Pērn Jaunais vilnis bija visvairāk skatītais raidījums vasaras sezonā, sasniedzot 1,4 miljonus skatītāju. Neoficiāla informācija vēstīja, ka par tiesībām to pārraidīt LNT samaksāja pusmiljonu eiro. «Jaunais vilnis ir zīmols. Un spēcīgiem un atpazīstamiem zīmoliem diemžēl arī šajos ekonomiskajos apstākļos cena nemazinās,» uz jautājumu, vai translācijas cena mainījusies, Dienu informēja LNT.